کد خبر: ۸۴۳۵۹۹
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۴

آقای قالیباف! شما و این همه صداقت و شجاعت؟

محمد مهاجری خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: سخنان تان درباره اینکه مدیران کشور هر سال ۱۰۴ میلیارد دلار را آتش می‌زنند، مغز استخوان هموطنان مان را هم سوزانده است.
آقای قالیباف! شما و این همه صداقت و شجاعت؟
آفتاب‌‌نیوز :

محمد مهاجری، فعال رسانه‌ای اصولگرا در واکنش به اظهارات محمدباقر قالیباف درباره هدر دادن ثروت کشور در کانال تلگرامی‌اش نوشت:

آقای قالیباف. 

با سلام.

سخنان‌تان درباره اینکه مدیران کشور هر سال ۱۰۴ میلیارد دلار را آتش می‌زنند، مغز استخوان هموطنان‌مان را هم سوزانده است.‌ می‌خواستم بگویم آفرین به شجاعت‌تان، مرحبا به صداقت‌تان، درود بر صراحت‌تان، اما نتوانستم. چرا؟ عرض می‌کنم.

می‌دانید اگر یک چهره رسانه‌ای این عدد بزرگ را بیان می‌کرد، الان فلان سازمان و قرارگاه و تشکیلات، برایش پرونده ساخته بودند و حتی همین رفقای رسانه‌ای اصولگرای خودمان، خروار خروار به او ناسزا می‌گفتند که خلاف امنیت ملی گفته‌ای و تشویش اذهان عمومی کرده‌ای و به دولت مردمی تهمت زده‌ای؟ و، چون حرف دشمن را زده‌ای، بنابراین باغی و یاغی و طاغی شده‌ای؟

آقای رئیس مجلس! برای شهروندانی که همچون شما توی یخچال‌شان آنقدر میوه نیست که وقتی نوه‌شان به خانه‌شان بیاید شرمنده نشوند، این عدد خیلی بزرگ است. آن‌ها بلافاصله ۱۰۴ میلیارد دلار را به ۸۵ میلیون جمعیت کشورشان تقسیم می‌کنند و می‌بینند سرانه هر نفر ۱۲۲۳ دلار است و وقتی آن را در قیمت روز دلار (۵۰ هزارتومان) ضرب می‌کنند، سر از ۶۰ میلیون تومان در می‌آورد و بعدش با یک حساب سرانگشتی می‌فهمند که برای نوه‌ها می‌توانند مهمانی لاکچری هم بگیرند!

آقای قالیباف! این مدیرانی که این ۱۰۴ میلیارد دلار ناقابل را آتش می‌زننند، کجا هستند؟ چه کسانی هستند؟ لابد شما خیلی‌هاشان را می‌شناسید. خب چرا چهارنفرشان را اسم نمی‌برید؟ یا در همین دولت فخیمه کنونی و در مجلس جلیله فعلی هم هستند؟ خود شما چطور؟ جزو همانهایید؟ اگر هستید چرا در قدرت مانده‌اید؟ می‌خواهید بمانید و سال آینده هم ۱۰۴ میلیارددلار دیگر آتش بگیرد و شما هم در آن نقش داشته باشید؟

وقتی یک مسئول - در گذشته و حال - به بدگویی از اوضاع مملکت می‌پردازد، حال آدم بد می‌شود. چون می‌بینیم ما شهروندان عادی که کاری دست‌مان نیست، همین حرف‌های مسوولان را کم و بیش می‌دانیم و فقط غصه می‌خوریم. پس فرق ما مردم با صاحبان قدرت چیست؟ پس چرا از ما رای گرفته‌اند؟ رای گرفته‌اند که فقط از آتش زدن ۱۰۴ میلیارد دلار حرف بزنند و توی دل ما را خالی کنند؟

آقای قالیباف! کاش در حرفهایتان معلوم می‌کردید مخاطب‌تان کیست؟ آیا دولت آقای رئیسی هم زبانم لال، مخاطب شماست؟ یا از ترس اینکه مبادا توپخانه‌هایشان علیه شما غرش کنند؛ لام تا کام علیه دولت چیزی نگفتید؟ این دولت به روایت مسئولانش و رسانه‌هایش از زمان هووخشتره تا امروز، موفق‌ترین و قدرتمندترین و پاک‌ترین و پرکارترین دولت است؛ هر چند این همه کمالات و جمالات و جلالات! فقط بر صفحه تلویزیون و روزنامه‌ها منقوش است و آنچه در سفره مردم نشسته، دود و خاکستر ناشی از آتش‌زدن همان ۱۰۴ میلیارد دلار است. آیا جرات دارید لبه نقدتان را با صراحت متوجه یک مسئول دولت کنید؟ فکر می‌کنید اگر همین سهم ۱۲۲۳ دلار هر نفر را به هر شهروند ایرانی بدهید، خودش بلد نیست چه جوری آتش بزند؟! حرف زیاد است، اما کوتاه کنم. آقای قالیباف! حرف‌های تان بدجوری بوی زُهم انتخابات می‌دهد.

منبع: شرق
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین