کد خبر: ۸۴۳۶۳۸
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۸

قلعه‌نویی: بلیت مربی ایتالیایی تیم ملی را هم گرفتیم

 سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: این دوره رضا عنایتی شرایط سختی در تیم فوتبال امید دارد چرا که دیر سرمربی این تیم انتخاب شد با این وجود یقین دارم او و کادر فنی‌اش موفق خواهند بود.
قلعه‌نویی: بلیت مربی ایتالیایی تیم ملی را هم گرفتیم
آفتاب‌‌نیوز :

اردوی آماده‌سازی تیم فوتبال امید جهت حضور در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال غرب آسیا از امروز (جمعه) در محل کمپ تیم‌های ملی آغاز شد.

تیم فوتبال امید خود را جهت حضور در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال غرب آسیا که در دهه پایانی خرداد ماه برگزار خواهد شد، آماده می‌کند. تمرینات امروز تیم امید با حضور امیر قلعه‌نویی و سایر اعضا کادر تیم ملی برگزار شد.

امیر قلعه‌نویی در حاشیه نخستین تمرین تیم فوتبال امید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: من و همکارانم وظیفه خودمان دانستیم که نه در این تمرین، بکله در تمرینات تیم نوجوانان هم شرکت کنیم، اینجا مهم کلمه ایران و مردم ایران است و هر کسی با هر نظری و یا انتقادی برای ما مهم است. از همه به خصوص مربیان و دست‌اندرکاران بیایند کمک کنند و اگر نظر و یا انتقادی دارند با من و یا رضا عنایتی مطرح کنند و حتما گوش خواهیم کرد، چون همه این‌ها به خاطر سرافرازی کشورمان و مردم عزیزمان است.

وی تصریح کرد: تیم فوتبال امید بیش از ۵ دهه است که به بازی‌های المپیک صعود نکرده و این دوره رضا عنایتی شرایط سختی دارد چرا که به او دیر گفتیم و رایزنی‌های زیادی برای انتخاب سرمربی این تیم انجام و با آدم‌های مختلفی صحبت شد و در نهایت به رضا عنایتی رسیدند و اطمینان دارم که او یکی از بهترین مربیان حال حاضر و آینده ایران خواهد بود و عملکردش را در تیم‌هایی که بوده از هوادار و نفت مسجد سلیمان همه دیدیدیم به دلیل نوع بازی تیمی و نظم و انضباطی که داشت، عملکرد خوبی داشته است.

قلعه‌نویی ادامه داد: از نظر فنی اعتقاد دارم عنایتی و همکارانش مربیان خوبی هستند و باید در ادامه راه به آن‌ها کمک کنیم. البته این حمایت برای سایر تیم‌های پایه کشورمان نیز است و هر زمانی که در مرکز پک بودم به تمرین تیم نوجوانان هم رفتم.

سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه باشگاه‌ها باید با تیم امید همکاری کنند، گفت: روزی که برنامه‌ریزی تقویم لیگ آینده را انجام می‌دادیم تکلیف سرمربی تیم امید مشخص نبود. برنامه تیم امید در فیفادی نیست و نمی‌دانم ضعف آنهاست یا ما. قرار شد روزی که با کشوری‌فرد (سرپرست سازمان لیگ) و نبی جلسه داشته باشیم و مصوبه‌ای در هیئت رئیسه تصویب شود که تحت هر شرایطی باشگاه‌ها بازیکنان را در اختیار تیم امید قرار دهند. همه باید کمک کنند. چند بازیکن در لیست بزرگسالان بودند، ولی برای ما اولویت تیم امید است. شما وقتی می‌خواهید یک ساختمان بسازید، فونداسیون و پایه آن مهم است چرا که سازه روی آن قرار می‌گرد. بازیکنان این رده هم پایه فوتبال ما هستند و نوجوانان هم آینده این فوتبال را خواهند ساخت. باید کمک کنیم نتایج خوبی بگیریم و هم پشتوانه مناسبی بسازیم. کاری که در تیم ملی انجام می‌دهیم و باید بازیکنان شایسته که آینده فوتبال ما را تضمین می‌کنند آرام آرام وارد شوند تا تیم ملی هم جوان‌تر شود.

قلعه‌نویی در خصوص توجه خود به لیگ افزود: مطمئن هستیم فوتبال ما نیروی انسانی خیلی خوبی دارد. از نظر استعداد، هوش، توانایی، مسایل فنی، تکنیک و مسایلی از این دست نیرو‌های خوبی داریم. این نیرو‌ها از لیگ ما رشد می‌کنند و حتی لژیونر‌های ما هم از دل همین لیگ بیرون آمدند. این توجه را ما و عنایتی باید داشته باشیم که به لیگ بها دهیم. لیگ ایران یکسری ضعف‌ها داشته که خوشبختانه پس از اردوی تیم ملی در بحث گل زده کیفیت بهتر شد. از باشگاه‌ها و مربیان‌شان خواهش می‌کنم بیایند و کمک کنند و این وظیفه ماست که به استعداد‌ها توجه کنیم. 

او تاکید کرد: اگر بازیکنی در لیگ بوده و شرایط یکسانی با سایر بازیکنان داشته باشد این فرصت را به او خواهیم داد تا در اردوی تیم ملی حضور یابد. اینکه چه سنی داشته باشد یا برای کدام باشگاه باشد مهم نیست و هر کسی لیاقت داشته باشد به او توجه می‌کنیم.

وی در رابطه با اینکه برخی باشگاه‌ها از جمله مس رفسنجان نماینده‌ای در تیم ملی ندارند، گفت: لیگ‌های مختلف از قطر، امارات و اروپا با زمان‌های مختلف تعطیل شد. برای لیست تیم ملی کار جدیدی کردیم، به عنوان مثال بازیکنانی که لیگشان تعطیل شده را رها نکردیم. صبح‌ها او را به پک می‌آوردیم تا زیر نظر مربیان تیم ملی تمرین کند. استقلال و پرسپولیس به فینال جام حذفی رفتند و پس از یک فصل طولانی نیاز بود بازیکنان ریکاوری ذهنی شوند. بازیکنی که لیاقت داشته باشد، در لیست نهایی برای مسابقات کافا قرار می‌گیرد. این کار پشتوانه سازی خوبی برای تیم ملی بزرگسالان است. این وظیفه ما است که در مینی کمپ‌ها بهای بیشتری بدهیم و بیشتر توجه کنیم. 

سرمربی تیم ملی درباره اینکه تکلیف همکاران خارجی‌اش به کجا رسید، توضیح داد: دو، سه نفر را انتخاب کردیم که به هر علتی حضورشان امکان پذیر نشد. با یک مربی ایتالیایی صحبت کردیم و قرارداد مربوطه هم برای مدیربرنامه‌های او ارسال شده و بلیت هم گرفته شده است.

قلعه‌نویی در مورد شرایط هم گفت: شرایط نسبت به سال ۲۰۰۶ خیلی بهتر شده و قابل مقایسه نیست. زمین شماره یک، دو و ساختمان پک را داریم. در سال ۲۰۰۶ فوتبال تعلیق شد و دو گروه سیاسی به جان هم افتادند و حساب و کتاب شخصی‌شان را با من انجام دادند که آقای آخوندی یک جایی به آن مسائل هم اشاره کرد. شرایط خیلی بهتر شده و خدا را شکر، هیئت رئیسه، فدراسیون، تاج و نبی همراه تیم هستند. در حال پشتوانه‌سازی هستیم و نیاز داریم تا خودمان را ارتفا بدهیم.

او در مورد اظهار نظر‌های مختلف مبنی بر اینکه او کار آسانی پیش رو دارد، گفت: اگر فرد دیگری بود می‌گفتند چه گروه سختی دارد، اما ما سعی می‌کنیم مثل ۲۰۰۶ تلاش کنیم و در آن روز‌ها هم خوب بازی کردیم. در سال ۲۰۰۶ حساب و کتاب‌ها شخصی بود و من را قربانی کردند، اما ما نباید به این حرف‌ها توجه کنیم و تا لحظه‌ای که هستیم باید تلاش کنیم. حب و بغض را کنار بگذاریم و به خاطر مردم کمک کنند. ۲۰۰۶ تیم خوبی داشتیم و در بازی با کره هم آمار خوبی داشتیم، اما پنالتی همین است و ممکن است اتفاقاتی رخ بدهد که همه دیدیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال در مورد عملکرد لژیونر‌های ایرانی هم گفت: همه این بازیکنان افتخار فوتبال ایران هستند، نگاه کنید مهدی طارمی اگر افتخاری کسب کرده اول برای ایران و به نام ایران بوده است و من از این بابت خوشحالم. امیدوارم لژیونر‌های بیشتری داشته باشیم و افتخارات زیادی کسب کنند. در سال ۲۰۰۶ هم گفتم و ۱۰ سال با آقایان جنگیدم که ایرانی را باور کنید، در آن دوران یک برنامه ضد ایرانی را داشتیم که نگاه و توجهش به بازیکنان خارجی بود و در این سال‌ها برای ثابت کردن شایستگی‌های بازیکنان ایرانی جنگیدیم و تلاش کردیم.

قلعه‌نویی در خصوص ابلاغیه جدید فدراسیون فوتبال در مورد جذب بازیکنان خارجی و مغایرت آن با سیاست‌های او گفت: درگیر انتخاب نفرات تیم ملی بودیم و هنوز قانون نقل‌وانتقالات را نخوانده‌ام و طبیعی است که درباره چیزی که مطالعه نکردم، صحبتی نمی‌کنم.

وی در خصوص اینکه شایعه شده سامان قدوس تمایلی برای حضور در تیم ملی ندارد، یادآور شد: قدوس به زعم خودش شرایط خوبی در باشگاه‌ش نداشته و در صدد است تا باشگاهش را تغییر دهد.

سرمربی تیم ملی درباره فینال جام حذفی گفت: برنده بازی تماشاگران بودند که استقبال خوبی انجام دادند. دو تیمی که سرمایه ملی بودند به فینال رسیدند و فوتبالی را شاهد بودیم که هم هیجان داشت و هم گل. لیگ هم تا هفته‌های آخر در بالا و پایین جدول با حساسیت دنبال شد، الان هم بازیکنان مدت کوتاهی استراحت خواهند کرد و باید دید در ادامه چه خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین