کد خبر: ۸۴۳۹۳۸
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۲

مرکز "قرار" در شیراز راه‌اندازی شد

مدیر امور فرهنگی و فعالیت‌های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از راه اندازی مرکز جهادی «قرار» در دانشگاه خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

عباس سلطانی یکشنبه ۱۴ خرداد در خصوص این مرکز به خبرنگاران گفت: این مرکز با هدف توسعه فعالیت‌های جهادی و خیریه به ویژه در بخش دانشجویی، ایجاد وحدت رویه و پیشگیری از تداخل وظایف و دوباره کاری که باعث تضعییع و اتلاف وقت و منابع می‌شود، برنامه ریزی و راه اندازی شده است.

مدیر امور فرهنگی و فعالیت‌های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ساماندهی بهینه به منظور خدمات رسانی گسترده و ایجاد فضای مناسب برای برنامه ریزی برای فعالیت‌های دراز مدت را از دیگر اهداف راه اندازی این مرکز اعلام کرد.

او از تمامی اساتید و اعضای هیئت علمی، کارکنان و نهاد‌های دانشجویی که در زمینه امور جهادی، نیکوکاری و خیریه فعالیت دارند، خواست تا با پیوستن به این مرکز فرهنگی جهادی، باعث همگرایی هر چه بیشتر و نیز توسعه این تلاش‌های خداپسندانه شوند.

این مقام مسوول در دانشگاه، افزود: در طی چند روز گذشته دو فعالیت جهادی مهم در دانشگاه اتفاق افتاده که هر دو فعالیت تحت مدیریت مرکز «قرار» انجام شده اند. در یکی از این فعالیت‌ها که توسط گروه جهادی شهید «بیاضی زاده»، وابسته به بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، انجام شد، ۴۰ دانشجوی جهادگر با حضور در برنامه‌ای ۳ روزه به دیدار مردم منطقه کم برخوردار «تفهیان» در نزدیکی شیراز رفتند.

سلطانی اظهار کرد: در این فعالیت ارزشمند جهادی، خدمات دندان پزشکی، مامایی و زنان، چشم پزشکی، مراقب سلامت و چند برنامه فرهنگی، تربیتی و بصیرت افزایی برگزار شد.

او ارزش مالی خدمات ارائه شده را بالغ بر ۲۳۵ میلیون تومان اعلام و اضافه کرد: سوم خرداد و به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، ۵ دانشجوی دانشکده پرستاری، در حرکتی جهادی و در قالب برنامه فرهنگی سه شنبه‌های مهدوی با حضور در بخش کودکان مبتلا به سرطان بیمارستان فوق تخصصی آنکولوژی امیر با اجرای برنامه‌های شاد و بازی با این کودکان، موجبات شادی و سرگرمی آنان را فراهم کردند.

سلطانی با دعوت از همه کنشگران دانشگاهی، اعلام کرد: حضور فعالان دانشگاهی در مرکز «قرار» و همکاری با این نهاد جهادی، باعث همگرایی هر چه بیشتر و نیز وحدت رویه در امور خیریه در دانشگاه می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین