کد خبر: ۸۴۴۰۴۰
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۴

حمله تند نماینده قم به افراد بی‌حجاب

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کسی از رهبری فاصله دارد، اما دَم از امام خمینی (ره) زد از بانیان مسجد ضرار است.
حمله تند نماینده قم به افراد بی‌حجاب
آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی ذوالنوری یکشنبه شب در آیین گرامیداشت سالگرد قیام ۱۵ خرداد در شبستان امام (ره) حرم حضرت معصومه (س) اظهار داشت: شرایط امروز به مراتب سخت‌تر از زمان حضرت امام (ره) است، ولی کشتی این مملکت از طوفانی‌ترین اقیانوس‌هایی که دشمنان ایجاد کرده‌اند، عبور می‌کند. کسی جای امام راحل نشسته که همان مسیر را ادامه می‌دهد و همان ویژگی‌های امام راحل را دارند.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه امروز کسانی مقابل رهبری ایستاده‌اند که حکم انتصابشان را حضرت امام (ره) امضا کرده است گفت: اگر کسی از رهبری فاصله دارد، اما دَم از امام زد، از بانیان مسجد ضرار است.  رهبری از امام راحل فاصله نگرفته، ولی آن‌هایی که مقابل رهبری هستند، کدام یک از آرمان‌های امام را زیرپا نگذاشتند؟

نماینده قم در مجلس همچنین ساده زیستی رهبر معظم انقلاب را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: همه فرزندان رهبر معظم انقلاب مستاجر هستند و زندگی اجاره نشینی دارند، یک خودرو از خودشان ندارند، زندگیشان کاملا زاهدانه است.

ذوالنوری یادآور شد: زمانی که نفت در کشور کوپنی بود، رهبر معظم انقلاب اجازه نمی‌دادند یک لیتر بیشتر از مردم، نفت وارد خانه‌شان شود، اعضای خانواده رهبری بیرون از منزل برای استحمام می‌رفتند. چه کسانی بودند که به اسم حقوق زن این بساط را برای کشور درست کردند، آن زمانی که رهبری از عفاف و حجاب و شبیخون فرهنگی و قتل عام فرهنگی حرف می‌زد، دختران چه کسانی می‌آمدند از پوشیدن کت و دامن و دوچرخه سواری زنان دفاع می‌کردند.: کسانی که تکیه به امام می‌زنند و مدعی امامند، کسانی هستند که تمامی این آرمان‌ها را بر باد داده‌اند.  کسانی امور این مملکت را به دست گرفتند زمینه آتش زدن پرچم و قرآن را فراهم کردند و چادر از سر زن مسلمان کشیدند.

وی ادامه داد: دشمنی که از قرآن و ایمان مردم ما آسیب دیده، وقتی که چنین ضعف‌هایی را ببیند چرا وسط نیاید و استفاده نکند.

نایب رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: این بساط بی‌حجابی و بی‌حیایی که ترویج شده، هم جای نگرانی دارد و هم جای نگرانی ندارد.  جای نگرانی ندارد، چرا که بی‌حجابی پدیده جدیدی نیست از اول انقلاب تا امروز جا‌هایی که جرات داشتند این غلط‌ها را می‌کردند. این نیست که زنان ما بی‌حجاب شدند، بلکه بی‌حجاب‌ها جرات کردند از لاک نفاق‌شان خارج شوند. یک عده مامورند صبح تا شب بچرخند و بی‌حیایی را ترویج کنند.

حجت‌الاسلام ذوالنوری با تاکید بر اینکه حجاب حکم خداست گفت: برخی‌ها می‌گویند مجلس قانون حجاب را به تخلف تبدیل کند، من نماینده مجلس چه‌کاره هستم، جلوی اجرای حکم خدا را بگیرم. یقین بدانید لایحه‌ای که دولت برای تقابل با بی‌حجابی به مجلس داده، مجلس شورای اسلامی با حول و قوه الهی نخواهد گذاشت و تا جان بر بدن داریم برخلاف حکم خدا و ارزش‌های انقلابی و دینی مردم اتفاقی رقم نخواهد خورد.

حجت‌الاسلام ذوالنوری گفت: دشمن سعی می‌کند با مشکلات اقتصادی، بدنام کردن مسوولان، برجسته‌سازی ضعف‌ها و ضعیف نشان‌دادن همه اقدام‌های عظیمی که در طول عمر انقلاب اسلامی شکل گرفته، از این‌ها یارگیری کند و با بی‌بند و باری، اعتراض سیاسی را به نمایش بگذارد.  برخی کسانی که شُل حجاب و بی‌حجاب هستند با آرمان‌های دینی آشنایی زیادی ندارند، از این رو دستگاه‌های فرهنگی تلاش کنند و به وظایفشان در هدایت این افراد عمل کنند. حجاب موضوعی خارج از مباحث فرهنگی نیست و نباید پشت مسائل فرهنگی سنگر بگیریم.

در حالی که نرخ تورم و گرانی در دولت رئیسی، رکورد تاریخی ثبت کرده است، این نماینده حامی دولت  رئیسی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای سبک کردن بار مشکل‌های اقتصادی از دوش مردم گفت: جرقه این کار فعلا به عنوان یک کار موقتی از طریق ارائه کالابرگ الکترونیکی به اقشاری که مشکل اقتصادی دارند، آغاز شده تا اقدام‌های گسترده و عمیق‌تر دولت در کاهش خط فقر و افزایش بضاعت اقتصادی مردم است.

آیین بزرگداشت شصتمین سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد، از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم و با حضور قشر‌های مختلف مردم برگزار شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین