کد خبر: ۸۴۴۱۲۱
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۲

رایزنی حکیم و سفیر ایران در بغداد/ استقبال از احیای روابط دیپلماتیک ایران و عربستان

سید عمار حکیم و سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با یکدیگر درباره تحولات سیاسی عراق و منطقه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
رایزنی حکیم و سفیر ایران در بغداد/ استقبال از احیای روابط دیپلماتیک ایران و عربستان
آفتاب‌‌نیوز :

«سیدعمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق و «محمدکاظم آل صادق»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد، تحولات سیاسی عراق و منطقه و مسائل مورد اهتمام مشترک را بررسی کردند.

حکیم در این دیدار که در دفتر رهبر جریان حکمت ملی عراق در بغداد انجام شد، از گام‌های برداشته‌شده برای نزدیک‌کردن دیدگاه‌ها میان نیرو‌های منطقه‌ای و ازسرگیری فعالیت هیئت‌های دیپلماتیک میان ایران و عربستان استقبال کرد و خواستار ادامه این روند تا حل و فصل کامل همه پرونده‌های بلاتکلیف شد.

بر اساس گزارش دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی، وی همچنین تأکید کرد که ثبات منطقه به نفع همگان است و افزود که حضور کشور‌های گوناگون در این منطقه موضوعی تغییرناپذیر است و همه باید در منافع و امور مشترک با هم تلاقی داشته باشند تا ملت‌ها بتوانند از نعمت‌های کشورهایشان برخوردار شوند.

حکیم همچنین بر اهمیت هماهنگی در مواضع مورد اهتمام مشترک تأکید کرد و افزود که رویارویی با چالش‌ها نیازمند نظامی منطقه‌ای است که همگان در تحقق منافع ملی در آن سهیم باشند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین