کد خبر: ۸۴۴۵۹۰
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۹

مدیریت بحران تهران: از اتراق کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنید

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: از مردم درخواست داریم به طور جدی از اتراق کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

حامد یزدی‌مهر مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار قرمز تشدید فعالیت سامانه بارشی توسط سازمان هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: بنابراین هشدار از مردم درخواست داریم به طور جدی از اتراق کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند. 

وی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی هواشناسی برای امروز پنج شنبه ۱۸ خرداد احتمال وقوع رگبار و رعدوبرق، بارش باران و تگرگ و طوفان و وزش باد خیلی شدید مورد انتظار است، ابراز کرد: از مردم عزیز به خصوص ساکنان شمال شرق استان تهران به ویژه مردم فیروزکوه درخواست داریم در ارتفاعات و زیر درختان و قرار نگیرند و کنار بستر و حریم رودخانه نباشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در ادامه با بیان اینکه بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر بصورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها از مخاطرات این سامانه بارشی است، افزود: امکان تخریب سازه‌های موقت و سبک در اثر وزش نیز وجود دارد.

یزدی‌مهر بر بازگشایی کانال‌ها و آبرو‌های درون و برون شهری تاکید کرد و عنوان داشت: طبق ابلاغیه‌هایی دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان و ستاد مدیریت بحران در آماده‌باش کامل هستند. 

وی در ادامه تشریح کرد: توصیه اکید مدیریت بحران به همه شهروندان اجتناب از سفر‌های برون شهری، اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی و خروج شهروندان از تفرج‌گاه‌ها و سکونت‌گاه‌های واقع در حریم و بستر رودخانه است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به اینکه در بارش‌های اخیر با آبگرفتگی‌هایی در فیروزکوه مواجه هستیم، گفت: از مردم درخواتس داریم مطلقا برای گردش به فیروزکوه و شمال شرق استان تهران سفر نکنند، چرا که علاوه بر مخاطرات مذکور تمامی مراکز گردشگری منطقه به علت احتمال وقوع سیل تعطیل شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین