کد خبر: ۸۴۴۶۴۳
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۲

تخلیه آب از ۶۲ منزل و نجات جان ۱۲ زنجانی گرفتار در سیل

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: ۹ تیم عملیاتی هلال‌احمر اقدام به تخلیه آب ۶۲ منزل مسکونی، مسجد و اداره در شهر زنجان و روستای دابانلو سجاس کرده و جان ۱۲ هموطن گرفتار در سیلاب را نجات دادند.
آفتاب‌‌نیوز :

حکمت‌اله هاشمی شامگاه امروز (۱۸ خردادماه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکا بر اثر بارش باران سیل‌آسای  زنجان ساعت ۱۳:۱۰ ظهر دریافت خدمات امدادی و آب‌گرفتگی منازل به  ندای امداد گزارش شد، عنوان کرد: ساعت ۱۳:۲۳ دقیقه تیم‌های عملیاتی اعم از سیلاب، واکنش سریع و ارزیاب برای امدادرسانی به مناطق مختلف شهر زنجان اعزام شدند.

وی گفت: هشت تیم عملیاتی در شهر زنجان متشکل از ۳۸ امدادگر و نجات‌گر در کوی فرهنگ، کوی سعیدیه، اسلام‌آباد، دانشسرا، منطقه سیلاب، سعدی شمالی، دباغ‌ها، خان ناظم، شهرک‌های رجایی، ثمین، نانوایان، امیرکبیر، منطقه مهدیه و ساختمان استانداری اقدام به تخلیه آب و امدادرسانی کردند.

وی با بیان اینکه تیم‌های عملیاتی علاوه بر تخلیه آب منازل روستایی آب ساختمان استانداری، مسجد آقامیرزا، مسجد حضرت ولی‌عصر (عج) و مسجد امام حسن مجتبی (ع) را تخلیه کردند، گفت: در این عملیات ۱۷ دستگاه پمپ لجن‌کش و هفت دستگاه خودروی امدادی بکارگیری شد. 

هاشمی با توضیح اینکه علاوه بر امدادرسانی‌های بیان شده یک تیم امداد و نجات نیز جان هشت نفر از سرنشینان ۲ خودروی سواری گرفتار در سیلاب شهرک شهید رجایی را نجات و به مکان امن منتقل کردند، افزود: عملیات امدادرسانی با بیش از هشت ساعت تلاش بی‌وقفه در ۲۰:۳۶  شب به پایان رسید.

هاشمی به سیل روستای دابانلو سجاس در شهرستان خدابنده اشاره کرد و متذکر شد: یک تیم عملیاتی همراه با یک دستگاه خودروی کمک‌دار و ۲ دستگاه موتور لجن‌کش اقدام به تخلیه آب سه منزل مسکونی در این روستا کردند.

وی خاطرنشان کرد: این تیم‌ها با تلاش بی‌وقفه جان چهار نفر از اهالی روستای دابانلو که گرفتار در سیل بودند را نجات دادند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین