کد خبر: ۸۴۴۶۴۶
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۱

تأکید اتحادیه اروپا بر توقف تجاوز‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان

نماینده ویژه اتحادیه اروپا در حقوق بشر خواستار انجام اقدامات لازم برای مهار تجاوز‌های رژیم صهیونیستی به حقوق مردم فلسطین شد و بر ضرورت حمایت از غیر نظامیان به‌ویژه کودکان در تمامی شرایط تأکید کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

ایمون گیلمور در نشست برگزارشده توسط انجمن نهادهای حقوق قدس و دفتر اتحادیه اروپا در رام‌الله که در آن برخی سفرا و سرکنسول‌های برخی کشورها حضور داشتند، بر مهار تجاوزهای رژیم صهیونیستی و مجازات عاملان شهادت محمد التمیمی کودک ۱۸ماهه فلسطین تأکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، این نماینده اتحادیه اروپا در بخش دیگری از سخنانش موضع این نهاد بین‌المللی درباره غیر قانونی بودن شهرک‌ها، تخریب منازل و اخراج شهروندان از اراضی اشغالی فلسطینی را یادآور شد.

گیلمور ادامه داد، حقوق بشر بر رفتار محترمانه با همگان تأکید داشته و مسائلی مانند آزادی برای رفتن به محل کار، آزادی جابه‌جایی، حق زندگی محترمانه و قرارنگرفتن در معرض آزار و اذیت از حقوق مساوی برای تمام مردم در سراسر جهان است.

او افزود: اتحادیه اروپا به اقدامات خود برای حمایت از حقوق بشر در فلسطین و تقویت آن ادامه داده و این مهم را از طریق نهادهای حقوق بشری، جامعه مدنی، حمایت از دولت فلسطین و تقویت نهادهای آن و فراهم‌سازی خدمات اساسی برای شهروندان پیگیری می‌کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین