کد خبر: ۸۴۴۶۸۹
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰

عکس| کشف ۲ توله خرس سیاه بلوچی در اتوبوس!

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناباد از کشف دو توله خرس سیاه بلوچی از یک اتوبوس مسافربری خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد یوسف‌نژاد؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناباد اظهار کرد: دو توله خرس سیاه بلوچی صبح امروز توسط نیرو‌های ایست و بازرسی شهید سالاری گناباد از یک اتوبوس مسافربری کشف شد که بلافاصله نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست در محل حضور پیدا کردند و هماهنگی‌های لازم به عمل آمد. این دو توله خرس سیاه بلوچی هم‌اکنون در حال برگرداندن به زیستگاه اصلی‌شان سیستان و بلوچستان هستند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناباد خاطرنشان کرد: متخلفین با دستور دادستان شهرستان گناباد بازداشت و در این رابطه پرونده قضایی تشکیل و اتوبوس نیز توقیف و به پارکینگ انتقال داده شد.

خرس سیاه بلوچی یکی از گونه‌های ارزشمند بومی کشور ماست که در فهرست سرخ "IUCN" قرار گرفته و جمعیت آن در لبه پرتگاه انقراض قرار دارد. یکی از تهدیدات اصلی این گونه، قاچاق توله‌های حیوان است؛ سال گذشته نیز یک نوزاد خرس سیاه بلوچی به نام لالین در یک اتوبوس مسافربری در اصفهان کشف شد.

متأسفانه با وجود اینکه درجه حفاظتی خرس سیاه بلوچی مانند یوزپلنگ است، اما توجه کافی به آن نمی‌شود و در مواردی که توله‌های این گونه از قاچاقچیان و متخلفان کشف می‌شود، توله‌ها را به باغ وحش‌ها می‌دهند و در اکثر موارد باغ وحش‌های نیز شرایط مناسبی برای نگهداری از این گونه ارزشمند ندارد.

عکس| کشف ۲ توله خرس سیاه بلوچی در اتوبوس!

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین