کد خبر: ۸۴۴۷۴۶
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۹

ترامپ اسناد محرمانه آمریکا را در «توالت و حمام» نگه داشته بود!

بر اساس اسنادی که روز جمعه (۱۹ خرداد) منتشر شد، دونالد ترامپ اسناد طبقه‌بندی‌شده ایالات متحده را در اتاق خواب، توالت، حمام، انباری، سالن رقص و دفتر کار خود در عمارت مارالاگو در فلوریدا نگهداری می‌کرد.
ترامپ اسناد محرمانه آمریکا را در «توالت و حمام» نگه داشته بود!
آفتاب‌‌نیوز :

 یک دادگاه فدرال اقدام به انتشار کیفرخواست علیه دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری سابق آمریکا را با ۳۷ فقره اتهام در ارتباط با سوءاستفاده از اسناد طبقه‌بندی شده کرد؛ از جمله ۳۱ مورد نگهداری عمدی اطلاعات مربوط به دفاع ملی آمریکا.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در این کیفرخواست آمده است: در آوریل ۲۰۲۱، برخی از جعبه‌های نگهداری شده توسط ترامپ از مرکز تجاری به توالت و حمام در اتاق دریاچه در باشگاه مارالاگو منتقل شدند.

بر اساس این کیفرخواست، جعبه‌ها در نهایت به انبار منتقل شدند، جایی که در زمان جست‌وجو توسط مقامات مربوطه، بیش از ۸۰ جعبه در آن پیدا شد.

در این کیفرخواست آمده است که ترامپ در محل اقامت خود در مارالاگو ۱۷ سند با برچسب فوق سری، ۵۴ سند با عنوان سری و ۳ سند با برچسب محرمانه نگاه داشته بود.

در کیفرخواست آمده است که اسناد موجود در جعبه‌ها شامل اطلاعاتی درباره قابلیت‌های دفاعی و تسلیحاتی ایالات متحده و دیگر کشورها، برنامه‌های هسته‌ای آمریکا، آسیب‌پذیری‌های احتمالی ایالات متحده و متحدانش در برابر حمله نظامی و طرح‌هایی برای تلافی احتمالی در پاسخ به یک حمله خارجی بوده و افشای غیرمجاز این اسناد ممکن است امنیت ملی، روابط خارجی و روش‌های جمع‌آوری اطلاعات ایالات متحده را به خطر بیندازد.

بر اساس این کیفرخواست، چندین مورد از اتهامات ترامپ شامل ۲۰ سال زندان است.

ترامپ قرار است روز سه‌شنبه برای رسیدگی در دادگاه فدرال در میامی حاضر شود. او اتهامات مربوط به سوء رفتار را رد و از وزارت دادگستری آمریکا انتقاد کرده است که درباره مدیریت نادرست ادعایی جو بایدن در مورد اطلاعات حساس، با همین شدت و دقت تحقیق نمی‌کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین