کد خبر: ۸۴۴۷۷۰
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۶

بوریس جانسون از پارلمان انگلیس استعفا کرد

بوریس جانسون، نخست‌وزیر پیشین انگلیس و از رهبران قبلی حزب محافظه‌کار این کشور به دلیل رسوایی‌های مربوط به «پارتی‌گیت» - برگزاری مهمانی‌های متعدد در اوج قرنطینه‌های ناشی از کرونا – از مقام خود به عنوان نماینده پارلمان استعفا کرد.
بوریس جانسون از پارلمان انگلیس استعفا کرد
آفتاب‌‌نیوز :

 بوریس جانسون در بیانیه‌ای عنوان کرد: من هم اکنون توسط افراد اندکی که هیچ مدرکی برای ادعاهایشان ندارند و حتی تایید اعضای حزب محافظه‌کار را هم ندارند، مجبور شدم که استعفا کنم.

به گزارش راشا تودی، استعفای او فورا در پی انتشار گزارش یک کمیته اخلاق پارلمان پیرامون اظهارات جانسون درباره مهمانی‌های برگزار شده در اوج قرنطینه‌های ناشی از کرونا انجام شد.

جانسون ضمن اینکه چنین گزارشی را "مملو از بی‌دقتی و جانبدارانه" توصیف کرد، گفت: این کمیته حتی شواهدی را ارائه نکرده که آیا من آگاهانه یا غیرمسؤولانه مجلس عوام را گمراه کرده‌ام.

وی تاکید کرد: آن‌ها به خوبی می‌دانند که من به هر آنچه در مجلس عوام گفتم، صادقانه باور داشتم و درست مثل هر نخست‌وزیر دیگری صحبت کردم. برخلاف حقایق، هدف آن‌ها از ابتدا گناهکار معرفی کردن من بود. ترک پارلمان دست کم در حال حاضر خیلی ناراحت‌کننده است و من به روشی ضد دموکراتیک مجبور شده‌ام پارلمان انگلیس را ترک کنم.

بوریس جانسون سال گذشته میلادی به دلیل اختلافاتی در حزب حاکم، پس از ماه‌ها کشمکش و فشار، اتهامات نقض قرنطینه و رسوایی‌های دیگر از سمت نخست‌وزیری استعفا کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین