کد خبر: ۸۴۴۹۱۹
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۹
اتحادیه جهانی هند را تهدید به تعلیق کرد

ماجرای تجاوز رییس یک فدراسیون به ۷ کشتی‌گیر

وزیر ورزش هند پس از گفتگوی ۶ ساعته با کشتی‌گیران معترض هندی، ضمن تاکید بر برخورد قضایی با رییس فدراسیون کشتی این کشور، گفت: تحقیقات پلیس تا ۵ روز دیگر تکمیل خواهد شد.
ماجرای تجاوز رییس یک فدراسیون به ۷ کشتی‌گیر
آفتاب‌‌نیوز :

کشتی‌گیران مطرح هند پس از آنکه انوراگ کاتور وزیر ورزش این کشور به آن‌ها قول داد موضوع اتهام تجاوز جنسی شاران سینگ رییس فدراسیون کشتی هند را به نتیجه برساند، موقتا به تجمع اعتراضی خود پایان دادند.

وزیر ورزش هند پس از گفتگوی ۶ ساعته با کشتی‌گیران معترض عنوان کرد پلیس تحقیقات خود را تا ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) تکمیل خواهد کرد. ورزشکاران نیز به وزیر ورزش اطمینان دادند تا اعلام نتیجه تحقیقات و اطمینان از پیگیری قضایی این موضوع به اعتراض خود پایان خواهند داد.

دولت هند نیز اعلام کرده انتخابات ریاست فدراسیون کشتی هند تا ۳۰ ژوئن (نهم تیر) برگزار خواهد شد.

باجرانگ پونیا دارنده مدال‌های برنز المپیک توکیو، نقره و برنز جهان و طلای بازی‌های آسیایی به همراه ۲ کشتی‌گیر تیم زنان هند (مالیک نفر سوم المپیک ریو و وینش فوگات دارنده دو برنز جهان) از جمله چهره‌های مطرح کشتی هند هستند که خواستار دستگیری و مجازات رییس فدراسیون کشتی این کشور به جرم تجاوز به ۷ زن کشتی‌گیر از جمله یک خردسال شده‌اند.

باجرانگ پونیا چهره مطرح کشتی هند گفت: اگر تا ژوئن اقدامی صورت نگیرد بار دیگر به تجمع اعتراضی ادامه می‌دهند.

ماه گذشته پلیس به جمع تظاهرکنندگان که قصد داشتند به سمت پارلمان این کشور حرکت کنند، حمله کرد که انتشار تصاویر آن باعث انتقاد نهاد‌های بین‌المللی ورزشی شد. کشتی‌گیران نیز تهدید کردند که مدال‌های خود را به رودخانه گنگ می‌اندازند و اعتصاب غذا می‌کنند.

اتحادیه جهانی کشتی و کمیته بین‌المللی المپیک نیز با محکوم کردن برخورد پلیس با کشتی‌گیران این کشور، خواستار انجام اقدامات لازم شدند.

اتحادیه جهانی کشتی نیز اعلام کرد اگر انتخابات ریاست فدراسیون کشتی هند در مهلت ۴۵ روزه برگزار نشود، کشتی هند را تعلیق خواهد کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین