کد خبر: ۸۴۴۹۳۵
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۸

سرلشکر باقری در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع چه گفت؟

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح گفت: اگر بخشی کارآمدی خود را از دست داده و نیازمندی نسبت به آن وجود ندارد شجاعانه نسبت به جمع‌کردن تصمیم گرفته شود، زیرا ماندن پای روش‌ها و سنت‌های قدیمی و محصولات بدون استفاده در میدان‌های امروز وآینده طبیعتاً خطای بزرگی است.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار محمد باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع با اشاره به اینکه این وزارتخانه در بخش نظامی با پیشرفت‌های خود در صنعت دفاعی موجب ایجاد بازدارندگی برای کشور و در بخش غیرنظامی نیز به‌عنوان پیشران صنعت کشور شناخته می‌شود گفت: وزارت دفاع جزء ارکان اساسی و راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که مأموریت‌های سنگینی را در حوزه نظامی و غیرنظامی به‌عهده دارد.

سرلشکر باقری با اشاره به نشانه‌های شکست سیاست‌های جهان تک‌قطبی آمریکا همانند فرار از افغانستان، تخلیه و ترک عراق و کاهش چشمگیر نیروهایش در منطقه گفت: جهان در آستانه نظم نوینی ایستاده است که در آن آمریکا در رأس هرم قدرت جهانی نیست و رژیم صهیونیستی نیز در مسیر تضعیف قرار دارد و در مقابل جمهوری اسلامی ایران به‌یاری خداوند در مسیر قدرت‌یابی قرار گرفته است و در حال استفاده از ظرفیت‌های خود برای یک حرکت جهشی رو به جلو در همه زمینه‌ها است.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با اشاره به سفر موفقیت‌آمیز و افتخارآفرین ناوگروه ۸۶ ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در این سفر پیام قدرت، صلح و دوستی جمهوری اسلامی ایران به سراسر قاره‌ها و اقیانوس‌ها منتقل شد که این پیام نشان از قدرت و توسعه جغرافیای نقش‌آفرینی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در دنیاست.  امروز شرایط جهانی به‌گونه‌ای است که هرگونه سکون، توقف و حتی کندی در حرکت موجب عقب‌افتادگی از حریفان و دشمنانی می‌شود که شبانه‌روز در حال تلاش و فعالیت هستند.

سردار باقری ضمن اشاره به جنگ ترکیبی دشمن و پیروزی نیرو‌های مسلح تحت هدایت‌های داهیانه فرمانده معظم کل قوا گفت: از مجموعه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران انتظار می‌رود که در این دوره سخت و پر از ابهام که اغواگری‌های دشمن در فضای مجازی غوغا می‌کند در مسیر دین مبین اسلام و رهنمود‌های فرمانده معظم کل قوا حرکت کند و در این راه از بازوی توانمند و ارزشمندی به‌نام عقیدتی سیاسی استفاده کند.

وی افزود: دقت، توجه و سرمایه‌گذاری در علوم و فناوری‌های نوظهور بسیار مهم و ضروری است و در این راستا باید از تمام ظرفیت و توانمندی‌های کشور استفاده شود و در مقابل نیز اگر بخشی کارآمدی خود را از دست داده است و نیازمندی نسبت به آن وجود ندارد شجاعانه نسبت به جمع کردن تصمیم گرفته شود، زیرا ماندن پای روش‌ها و سنت‌های قدیمی و محصولات بدون استفاده در میدان‌های امروز و آینده طبیعتاً خطای بزرگی است.

سرلشکر باقری با اشاره به اهمیت منابع انسانی در پیشبرد و پیشرفت امور اظهار داشت: همان‌طور که جذب جوانان توانمند، متخصص، بااستعداد و متعهد و انقلابی در این زمانی که دشمن در پی جذب جوانان است امری ضروری است؛ انتخاب مدیران شایسته و مراقبت نسبت به آینده آن‌ها مسئله بسیار مهمی است که باعث افزایش بهره‌وری می‌شود.  مسئله بازنشستگان و وابستگان که آیینه کارکنان ما هستند مسئله بسیار مهمی است و من قدردانی می‌کنم از زحماتی که سازمان تأمین اجتماعی در پرداخت به‌موقع حقوق و رسیدگی به مسائل دیگر انجام داده است و باید روز به روز توسعه پیدا کند، باید مراقبت کنیم و از این عزیزان که عمرشان را در ایثار گذرانده‌اند حمایت و مراقبت کنیم و رسیدگی کامل به آن‌ها صورت بگیرد.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و شبکه همکاران اضافه کرد: همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها باید افزایش پیدا کند، زیرا این برون‌سپاری هوشمند موجب چابکی، کاهش قیمت تولید و افزایش کیفیت می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین