کد خبر: ۸۴۴۹۶۱
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۱

تکواندوی مردان ایران همچنان در حسرت طلا

در پایان دومین روز از رقابت‌های تکواندوی گرندپری رم، مهدی حاجی موسایی و ابوالفضل زندی صاحب مدال‌های نقره و برنز شدند و دو تکواندوکار تیم بانوان ایران نیز خیلی زود از دور مسابقات کنار رفتند.
تکواندوی مردان ایران همچنان در حسرت طلا
آفتاب‌‌نیوز :

در پایان دومین روز از رقابت‌های تکواندوی گرندپری رم، مهدی حاجی موسایی و ابوالفضل زندی نمایندگان ایران در وزن ۵۸- کیلوگرم، به ترتیب صاحب مدال های نقره و برنز شدند اما نرگس میرنوراللهی و ملیکا میرحسینی در وزن ۶۷- کیلوگرم از دور مسابقات کنار رفتند.

مهدی حاج موسایی، نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم ایران در دور نخست مقابل سزار رودریگز از مکزیک ۲ بر ۰ و با نتایج ۱۱ بر ۱ و ۱۲ بر ۰ به برتری رسید. وی سپس برابر دیمیترو پولوس از یونان۲ بر ۰ و با نتایج ۱۰ بر ۱ و ۱۰ بر ۳ صاحب برتری شد. حاج موسایی در یک چهارم نهایی نیز مقابل عمر سلیم از مجارستان به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

همچنین ابوالفضل زندی، دیگر نماینده ایران در این وزن نیز در دور نخست ۲ بر ۰ مقابل تسکرا از کرواسی پیروز شد و در دومین مبارزه نیز ۲ بر ۱ از سد راوت از فرانسه گذشت. زندی در یک چهارم نهایی نیز ۲ بر ۰ و با نتایج ۶ بر ۴ و ۸ بر ۳ مقابل واسکز از اسپانیا پیروز شد و به نیمه نهایی راه یافت.

قرار بود زندی و حاجی موسایی در دیدار نیمه نهایی به مصاف یکدیگر بروند که با صلاحدید کادر فنی این مبارزه برگزار نشد و حاجی موسایی به دیدار فینال راه یافت و به این ترتیب زندی صاحب مدال برنز شد.

حاجی موسایی در دیدار فینال مقابل آدریان وینسته دارنده مدال برنز جهان ۲۰۲۳ از اسپانیا رفت و در پایان با نتیجه ۲ بر ۱ شکست خورد و به مدال نقره رسید تا تکواندوی مردان ایران کماکان در رقابتهای قهرمانی جهان و پس از آن گرندپری رم همچنان در حسرت مدال طلا باشد.

حاجی موسایی در راند نخست ۱۵ بر ۹ به برتری رسید اما در دو راند بعدی به ترتیب با نتایج ۱۰ بر ۳ و ۶ بر ۴ شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

اما ملیکا میرحسینی، نماینده وزن ۶۷- کیلوگرم بانوان ایران در همان دور نخست مقابل چیچیلیا از اسپانیا ۲ بر ۰ شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت. همچنین نرگس میرنوراللهی، دیگر نماینده ایران در این وزن نیز در همان دور نخست مقابل لورن ولیامز از بریتانیا پس از آنکه در راند نخست به برتری ۷ بر ۶ رسید در دو راند بعدی با نتایج سنگین ۱۳ بر ۱ و ۱۶ بر ۱ شکست خورد و او نیز در همان دور نخست حذف شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین