کد خبر: ۸۴۸۶۶۶
تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۹

باشگاه پرسپولیس: نمی‌توانستیم با زاهدی بیشتر از یک سال قرارداد ببنیدم

باشگاه پرسپولیس اعلام کرد این باشگاه نمی‌توانست قراردادی طولانی مدت با مهاجم جدید تیمش به امضا برساند.
باشگاه پرسپولیس: نمی‌توانستیم با زاهدی بیشتر از یک سال قرارداد ببنیدم
آفتاب‌‌نیوز :

در فعالیت نقل و انتقالاتی تابستانی، شهاب زاهدی، اولین بازیکن جذب شده برای فصل جدید رقابت‌ها بود. اشتیاق بازیکن سابق تیم و آکادمی باشگاه برای حضور دوباره در پرسپولیس، شرایط را برای این انتقال تسهیل کرد. با این وجود امکان عقد قرارداد طولانی‌تر برای بیش از یک سال وجود نداشت. انتقاد گمراه‌کننده از یک ساله بودن این قرارداد در بعضی محافل در حالی صورت گرفته است که این بازیکن فقط برای قرارداد یک ساله مجوز داشت. این مجوز از سوی فدراسیون جهانی فوتبال بعد از شروع جنگ اوکراین و روسیه برای بازیکنان شاغل در لیگ این دو کشور صادر شد و با ادامه جنگ همه ساله و هربار به مدت یک‌سال تمدید می‌شود.

شهاب زاهدی هم تحت قرارداد با باشگاه اوکراینی زوریا لوهانسک است و مجوز یک ساله برای عقد قرارداد با پرسپولیس یا هر باشگاه دیگر داشت. عقد قرارداد برای مدت طولانی‌تر هم فاقد اعتبار و هم تخلف به حساب می‌آمد.

همچنین خارج از موضوع شهاب زاهدی، هواداران پرسپولیس باید بدانند با توجه به ابلاغ دستورالعمل ناظر بر قراردادهای باشگاه ‌با بازیکنان که از این فصل درحال اجرا است، در عمل قراردادهای یک ساله با بازیکنان در صورت رعایت پاره‌ای شرایط از سوی باشگاه‌ها به صورت خودکار و یک طرفه قابل تمدید هستند. در واقع بر اساس مقررات جدید، قراردادهای یک ساله در عمل در حکم قراردادهای دو ساله هستند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین