کد خبر: ۸۴۸۹۷۲
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۲

پاسخ مثبت دولت به درخواست برنج‌کاران

وزیر جهاد کشاورزی از تصویب ۲.۵ هزار میلیارد تومان برای خرید برنج مازاد شمال توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران مصوب خبر داد.
پاسخ مثبت دولت به درخواست برنج‌کاران
آفتاب‌‌نیوز :

بیش از سه ماه است که برنج کاران شمال به دنبال فروش برنج به دولت هستند تا زیان ناشی از  عرضه برنج خارجی را پوشش دهند. در سال گذشته به دلیل رها شدن مدیریت واردات از سوی وزیر جهادکشاورزی وقت دولت سیزدهم، یک میلیون و 700 هزار تن برنج وارد کشور شده است. همین اتفاق منجر شده است که خریداران برنج به سمت برنج وارداتی بروند. زیرا قیمت برنج وارداتی به گفته دبیر انجمن واردکنندگان برنج بسیار ارزانتر از برنج خارجی بود.

به گزارش اکوایران، همین موضوع باعث شده بود، در نیمه دوم اردیبهشت ماه سال جاری کماکان 45 درصد برنج‌های سال گذشته روی دست کشاورزان بماند. به همین دلیل دبیر انجمن برنج ایران در گفتگو با «اکوایران» گفته بود، خواهان خرید برنج مازاد کشاورزان از سوی دولت هستند. درخواستی که بالاخره بعد از گذشت سه ماه دولت به آن پاسخ مثبت داد. 

 طبق اعلام وزات وزارت جهاد کشاورزی، «محمدعلی نیکبخت» در دیدار با مدیران اتحادیه‌ها و تشکل‌های ملی کشاورزی  گفت: ۲.۵ همت برای خرید برنج مازاد شمال توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران مصوب شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین