کد خبر: ۸۴۹۰۹۰
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۱

تظاهرات یمنی‌ها در صنعاء

مردم یمن عصر امروز سه شنبه برای اعلام همبستگی خود با فلسطینیان و در محکومیت حملات رژیم اسرائیل در جنین، در شهر صنعاء دست به تظاهرات زدند.
تظاهرات یمنی‌ها در صنعاء
آفتاب‌‌نیوز :

مردم یمن در جریان تظاهرات امروز خود در صنعاء، تجاوزات اسرائیل در جنین را محکوم کرده و پرچم رژیم صهیونیستی و ایالات متحده آمریکا را به آتش کشیدند.

به گزارش المسیره، کمیته سازماندهی تظاهرات در صنعاء نیز در بیانیه‌ای، تجاوز رژیم صهیونیستی به اردوگاه جنین و همچنین سوزاندن نسخه‌ای از قرآن کریم در سوئد را محکوم کرد.

کمیته مذکور در بیانیه‌ای اعلام کرد که «اگر حمایت آمریکا نبود، دشمن اسرائیل به جنین تجاوز نمی‌کرد».

کمیته سازماندهی تظاهرات در صنعاء ضمن ستودن «پاسخ قهرمانانه مقاومت فلسطین» به جنایات جنین، تأکید کرد که «دشمن اسرائیل بار دیگر از تجاوز خود پشیمان خواهد شد».

برگزارکنندگان تظاهرات، همچنین «آمادگی کامل خود را برای مشارکت در مقابله با دشمن اسرائیلی و آزادسازی سراسر سرزمین فلسطین» اعلام کردند.

بامداد دوشنبه پهپادهای رژیم صهیونیستی به خانه‌های شهروندان فلسطینی و مساجد در شهر جنین و اردوگاه این شهر حمله کردند. همچنین نظامیان صهیونیست از چند محور به این شهر یورش بردند که با مقاومت شدید مبارزان فلسطینی مواجه شدند.

در نتیجه جنایت امروز نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در شهر و اردوگاه جنین، ۱۱ نفر از فلسطینیان به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

مقاومت فلسطین نیز به این جنایات پاسخ داد و امروز در قلب تل آویو دست به عملیات استشهادی زده و در یک عملیات ضد صهیونیستی، ۱۰ نفر از شهرک‌نشینان را زخمی کرد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» مسئولیت عملیات شهادت‌طلبانه با خودرو و سلاح گرم در قلب تل آویو را بر عهده گرفت.

حماس تأکید کرد که این عملیات استشهادی توسط یکی از اعضای این جنبش صورت گرفته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین