کد خبر: ۸۴۹۱۳۸
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۰

شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل فرانسه

تیم ملی والیبال ایران هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال را با شکست مقابل فرانسه آغاز کرد.
شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل فرانسه
آفتاب‌‌نیوز :

تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود از هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۳ در حالی از ساعت ۳ بامداد چهارشنبه (۱۴ تیر) به مصاف فرانسه رفت که بهروز عطایی سرمربی تیم ملی، امین اسماعیل‌نژاد، آرمان صالحی و محمدطاهر وادی به دلیل عدم صدور ویزای آمریکا در اختیار تیم نبودند و در غیاب عطایی، علیرضا طلوع‌کیان به عنوان سرمربی کنار خط قرار گرفت. 

ملی‌پوشان کشورمان در دیدار با فرانسه بازی را با نتیجه سه بر صفر (۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر۲۲ و ۲۵ بر ۱۹) واگذار کردند تا تقریبا دیگر شانسی برای صعود به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها نداشته باشند. 

ترکیب تیم ایران: سید محمد موسوی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، علی حاجی‌پور، جواد کریمی، مهدی جلوه و محمدرضا حضرت‌پور 

سرمربی: بهروز عطایی به دلیل نداشتن ویزای آمریکا غایب بود.

ترکیب تیم فرانسه: بنجامین تونیوتی، استفان بویر، ترور کلونوت، تیموتی کارل، نیکولاس لگاف، بارتلمی چیننیز و ژنیا گربنیکوف 

سرمربی: آندره جیانی 

ست اول: ۲۵ بر ۱۸ فرانسه

اولین امتیاز این دیدار را فرانسه کسب کرد. در ادامه ملی‌پوشان کشورمان سعی کردند بازی پایاپایی به نمایش بگذارند، اما در ادامه فرانسه ۹ بر ۶ پیش افتاد و علیرضا طلوع‌کیان درخواست وقت استراحت فنی داد. تیم ایران در این ست دقت خوبی در سرویس نداشت و چند بار با خراب کردن سرویس، امتیاز از دست داد. فرانسه با درخشش جوفری کوئنتین که بازیکن تعویضی بود، چند امتیاز پیاپی گرفت و در نهایت هم این ست را ۲۵ بر ۱۸ برنده شد. 

ست دوم: ۲۵ بر ۲۲ فرانسه

دو تیم این ست را پایاپای شروع کردند و بازی سه بر سه دنبال شد، اما فرانسه با دفاع توپ محمد موسوی چهارمین امتیاز خود را گرفت. در حالی که دو تیم در امتیاز ۵ برابر بودند، رالی زیبایی بین دو تیم شکل گرفت، اما مرتضی شریفی توپ را بدون برخورد با دفاع فرانسه به بیرون زد تا امتیاز به نام حریف ثبت شود. در حالی که بازی در امتیاز ۱۵ برابر بود، تیموتی کارل دو امتیاز پیاپی از سرویس گرفت تا طلوع‌کیان درخواست وقت استراحت کند. فرانسه در پایان این ست را هم ۲۵ بر ۲۲ برد. 

ست سوم: ۲۵ بر ۱۹ فرانسه 

در این ست نیز شاهد رقابت نزدیک دو تیم بودیم و بازی در امتیاز ۱۱ برابر دنبال شد. فرانسه که بار‌ها از طریق سرویس امتیاز کسب کرده بود در این ست هم موفق به کسب امتیاز در این خط شد و ۱۶ بر ۱۳ جلو افتاد. با افزایش اختلاف امتیاز حریف، طلوع‌کیان درخواست وقت استراحت کرد، اما برتری فرانسه در ادامه این ست هم ادامه داشت. در حالی که فرانسه ۱۲۰ بر ۱۶ تیم برتر میدان بود، توپ چیننیز به صورت اسفندیار برخورد کرد و این بازیکن لحظاتی روی زمین دراز کشید. فرانسه در نهایت این ست را ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی رسید.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین