کد خبر: ۸۴۹۶۲۴
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۷
۲.۵ میلیون ایرانی در ۱۶۷ محله، محرومیت خیلی شدید دارند

مشاور رهبری: ۲۰ میلیون نفر در سراسر کشور در محله‌های کم برخوردار هستند

آقامحمری، عضو مجمع تشخیص با بیان اینکه ۲۰۲۰ محله کم برخوردار در سطح کشور شناسایی شده است، گفت: ۱۶۷ محله در طبقه خیلی شدید از لحاظ محرومیت قرار دارند که جمعیت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور را شامل می‌شوند.
مشاور رهبری: ۲۰ میلیون نفر در سراسر کشور در محله‌های کم برخوردار هستند
آفتاب‌‌نیوز :

علی آقامحمدی درباره شناسایی ۲ هزار و ۲۰ محله کم برخوردار در کشور اظهار داشت: ۲ هزار و ۲۰ محله با حدود جمعیتی ۲۰ میلیون نفر در سراسر کشور شناسایی شدند از جمله محله‌های کم برخوردار کشور هستند و با همکاری نهاد‌ها و دستگاه‌های متعدد اقداماتی انجام شده تا شاهد بازآفرینی شهری در آن مناطق باشیم.  این محله‌ها توسط سازمان‌های دولتی و نهاد‌ها شناسایی شدند و هزار و ۳۲۰ محله را سازمان بازآفرینی شهری شناسایی کرده و مابقی محله‌ها توسط گزارش سایر نهاد‌ها شناسای شده‌اند. مجموع تمام محله‌هایی که احتمال داده می‌شد جزو محله‌های کم برخوردار باشند طبقه‌بندی شده‌اند.

مشاور اقتصادی رهبری درباره طبقه‌بندی ۲۰۲۰ محله کم‌برخوردار گفت: تعدادی از این محله‌ها از لحاظ محرومیت در طبقه خیلی شدید، تعدادی در طبقه شدید قرار گرفتند و مابقی محلات در طبقات خیلی ضعیف و ضعیف قرار دارند.

آقامحمدی در پاسخ به این سوال که چند محله با چه جمعیتی در طبقه خیلی شدید قرار دارند و در چه استان‌های این مناطق شناسایی شده‌اند، اظهار داشت: ۱۶۷ محله در طبقه خیلی شدید از لحاظ محرومیت قرار دارند که جمعیت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور را شامل می‌شوند. در تمام استان‌های کشور این مناطق پراکنده هستند و این گونه نیست که تنها در یک استان مشخصی متراکم باشند.

وی درباره معیار‌های شناسایی محله‌های خیلی شدید از لحاظ محرومیت‌ها و میزان درآمد این طبقه، گفت: این مناطق از چندین امکانات تعریف شده محروم هستند و این امکانات در این مناطق وجود ندارد و درباره میزان درآمد ساکنان این مناطق محاسبه نشده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین