کد خبر: ۸۵۳۹۸۲
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۱

هوای چهار شهر خوزستان در وضعیت "ناسالم برای گروه‌های حساس"

طبق اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، امروز هوای چهار شهر خوزستان در وضعیت "ناسالم برای گروه‌های حساس" و نارنجی بوده است.
هوای چهار شهر خوزستان در وضعیت
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح امروز (۱۰ مردادماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه پادادشهر اهواز ۱۲۸، ایستگاه استانداری خوزستان در اهواز ۱۱۴ و ایستگاه شرکت ملی حفاری در اهواز ۱۱۳، ایستگاه استانداری خوزستان در اهواز ۱۱۷، ایستگاه سوسنگرد ۱۱۶، ایستگاه دزفول ۱۱۰ و ایستگاه اندیمشک ۱۲۰ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین وضعیت هوای این شهرها "ناسالم برای گروه‌های حساس" و نارنجی بوده است.

طبق شاخص ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون هوای شادگان در شرایط "قابل قبول" و هوای هیچکدام از شهرهای خوزستان در شرایط "پاک" نبوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین