کد خبر: ۸۵۴۸۲۰
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۸

کشف محموله سلاح و مهمات جنگی در هورالعظیم

فرمانده مرزبانی استان خوزستان از کشف یک محموله سلاح و مهمات جنگی در هورالعظیم خوزستان خبر داد.
کشف محموله سلاح و مهمات جنگی در هورالعظیم
آفتاب‌‌نیوز :

سردار پاکباز با اعلام این خبر گفت: روز گذشته و در راستای مبارزه بی امان با قاچاق سلاح و مهمات و انسداد مرزی و در پی کسب خبری مبنی بر ورود محموله سلاح و مهمات قاچاق از طریق هورالعظیم به کشور، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مرزبانان هنگ مرزی دشت آزادگان قرار گرفت.

سردار پاکباز افزود: ماموران پس از اقدامات اطلاعاتی به مدت سه هفته با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) و با استفاده از اخبار واصله و تجهیزات الکترونیکی محل دپوی محموله را در یکی از معابر نزدیک یکی از میله‌های مرزی در هورالعظیم شناسایی و در یک عملیات منسجم و با رعایت ملاحظات حفاظتی و ایمنی، یک محموله متشکل از ۱۰ قبضه اسلحه کلت کمری، ۴۸۰ فشنگ جنگی کلاش و ۱۹ تیغه خشاب کلت کشف کردند.

وی با اشاره به تبعات سوء امنیتی قاچاق سلاح در کشور، گفت: قاچاقچیان با دپوی این محموله منتظر فرصتی بودند تا به دور از چشمان مرزبانان آن را به درون خاک کشورمان انتقال دهند که مرزبانان با هوشیاری کامل از ورود این محموله به عمق خاک کشور جلوگیری کردند.

سردار پاکباز در پایان با بیان اینکه قاچاقچیان که تبعه کشور مقابل بوده‌اند شناسایی شده‌اند و موضوع از طریق اقدامات دیپلماسی در حال پیگیری است، گفت: محموله کشف شده پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع ذیصلاح شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین