کد خبر: ۸۵۵۰۱۹
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۱

اعلام آمادگی ژاپن برای کمک به مذاکرات رفع تحریم‌های ایران

نخست‌وزیر ژاپن در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: توکیو از احیای مذاکرات میان جمهوری اسلامی ایران و سایر طرف‌ها برای اجرای کامل تعهدات برجامی حمایت می‌کند و آماده کمک به آن است.
اعلام آمادگی ژاپن برای کمک به مذاکرات رفع تحریم‌های ایران
آفتاب‌‌نیوز :

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  در ادامه سفر به توکیو ،بعد از ظهر روز دوشنبه با "فومیو کیشیدا"،نخست وزیر ژاپن دیدار و گفتگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با ابلاغ سلام رئیس جمهور کشورمان به نخست وزیر ژاپن، دیدار دو مقام در حاشیه نشست سال گذشته مجمع عمومی ملل متحد و رایزنی های انجام شده را نشانه اراده دو کشور برای توسعه روابط دانست.

 وی شناخت بالای نخست وزیر ژاپن از روابط فی‌مابین و تحولات منطقه را سرمایه ارزشمندی برای ارتقاء تعاملات دو کشور ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه با استقبال از ترسیم نقشه راه همکاری بلند مدت بین دو کشور، بر ضرورت ارتقای روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فی‌مابین تاکید کرد.

 امیرعبداللهیان در این دیدار همچنین نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در ارتقاء امنیت انرژی در منطقه خلیج فارس را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ، تحولات جدید در منطقه را نوید بخش تعمیق همکاریهای دورن منطقه ای در راستای ارتقاء ثبات، امنیت و توسعه و رفاه فراگیر قلمداد کرد و نقش ژاپن در حمایت از این روند را حائز اهمیت دانست.

تشریح موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص ضرورت راه حل سیاسی برای بحران اوکراین از دیگر موضوعات مورد اشاره از سوی وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بود.

 نخست وزیر ژاپن نیز در این دیدار با ابلاغ متقابل سلامهای خود به رئیس جمهور کشورمان، مذاکرات سال گذشته خود با آقای رییسی را مهم ارزیابی کرد و بر اهمیت مناسبات تهران و توکیو تاکید کرد.

کیشیدا از تحولات مثبت جدید در منطقه خلیج فارس ابراز خرسندی کرد و افزود توکیو از همکاری های منطقه ای در راستای ارتقاء امنیت پایدار حمایت می کند.

وی افزود: ژاپن از احیای مذاکرات میان جمهوری اسلامی ایران و سایر طرفها برای اجرای کامل تعهدات برجامی حمایت می کند و آماده کمک به آن است.

نخست وزیر ژاپن همچنین از ادامه تعاملات مثبت میان آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد.

طرفین در این دیدار تحولات مربوط مذاکرات رفع تحریمها و همکاری‌های پادمانی کشورمان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را نیز مورد گفتگو قرار دادند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین