کد خبر: ۸۵۵۰۲۲
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۱

قطعی برق دغدغه اصلی واحد‌های تولیدی

سرپرست هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان حمایت از واحد‌های تولیدی و رفع موانع پیش روی تولید را از اولویت‌های اساسی و مهم کردستان ذکر کرد.
قطعی برق دغدغه اصلی واحد‌های تولیدی
آفتاب‌‌نیوز :

علی نوری امروز دوشنبه (۱۶ مرداد) در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی سنندج یک، با اشاره به اینکه در این بازدید‌ها به طور جدی به مشکلات مطرح شده واحد‌های تولیدی رسیدگی می‌شود، اظهار کرد: در بازدید امروز بیشترین مشکلات مطرح شده از سوی صاحبان واحد‌های تولیدی تسهیلات بانکی، قطعی برق و مسائل مربوط به تامین مواد اولیه بود.

وی رونق تولید، حمایت از واحد‌های تولیدی و رفع موانع پیش روی تولید را از اولویت‌های اساسی و مهم کردستان ذکر کرد و افزود: به منظور دستیابی به هدف مذکور در معاونت اقتصادی استانداری طرحی با عنوان دوشنبه‌های تولید را اجرایی کردیم و در این راستا هر دوشنبه از واحد‌های تولیدی و صنعتی موجود در استان بازدید می‌کنیم.

 سرپرست هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان بیان کرد: رویکرد و هدف ما در حوزه واحد‌های تولیدی، توانمندسازی شهرک‌های صنعتی، توسعه عدالت محور این شهرک‌ها در استان و احصای مشکلات آن‌ها است.

نوری با اشاره به اینکه مشکلات مربوط به تسهیلات در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان پیگیری می‌شود، افزود: برای بررسی موضوع قطعی برق واحد‌های صنعتی هم جلسه‌ای را با شرکت توزیع نیروی برق استان تشکیل می‌دهیم و به طور تخصصی به آن می‌پردازیم.

*حمایت از واحد‌های تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان هم در این بازدید با اشاره به اینکه ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی در استان وجود دارد، اظهار کرد: یک هزار و ۵۶۰ قرارداد در حوزه شهرک‌های صنعتی استان منعقد شده است.

حمیدرضا امانی با اشاره به اینکه از مجموع قرارداد‌های منعقد شده ۷۶۰ قرارداد به مرحله بهره‌برداری رسیدند، افزود: از این تعداد ۳۶۰ واحد راکد هستند که یکی از برنامه‌های این شرکت احیای این واحد‌ها است.

وی ادامه داد: از محل تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ قانون بودجه به واحد‌های دارای شرایط لازم برای احیا شدن وام با درصد بهره پایین پرداخت می‌شود.

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان یادآور شد: تعدادی از واحد‌های تولیدی نیاز به مشاوره و بازاریابی در قالب طرح‌های پژوهشی دارند که این مهم از طریق کلینک کسب و کار و مرکز فناوری مستقر در شهرک صنعتی سنندج قابل انجام است.

 امانی اظهار کرد: حمایت از دانش بنیان کردن واحد‌های صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی از دیگر برنامه‌های ما است که از این ظرفیت برای رونق تولید و فعالیت در این شهرک‌ها باید نهایت استفاده را کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین