کد خبر: ۸۵۵۱۳۲
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۲

واکنش عضو شورای شهر تهران به حادثه ریزش ساختمان ها

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: دستگاه‌های مختلف برای مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز باید به کمک شهرداری منطقه ۱۹ بروند.
واکنش عضو شورای شهر تهران به حادثه ریزش ساختمان ها
آفتاب‌‌نیوز :

قائمی در یکصد و شصت و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تسلیت حادثه جان باختن چهار نفر از نیروهای شهرداری و نیروی انتظامی در حادثه ریزش ساختمان در محدوده خلازیر گفت: روز گذشته بازدیدی از محل حادثه داشتیم که باید از همه همکاران و دستگاه‌های فعال در محل حادثه قدردانی کنیم. رویکرد شهرداری تهران و منطقه ۱۹ در برخورد با تخلفات و ساخت و سازهای ناایمن کار قابل تقدیری است و همه باید کمک کنند که این اقدامات به سرانجام برسد که بی تردید قوه قضائیه پلیس نقش بیشتری را دارند.

قائمی ادامه داد: روش تخریب بکار رفته ممکن است دچار مشکلاتی باشد که باید گروهی تخصصی بررسی‌های لازم را انجام و نتایج آن را ارائه کنند تا درسی برای آینده پیش رو باشد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه حجم زیادی از برخورد با تخلفات در این حوزه در منطقه ۱۹ باقیمانده است و شهرداری این منطقه توان و تجهیزات مورد نیاز را ندارد، افزود: همه بخش‌های شهرداری باید به کمک منطقه ۱۹ بروند. این حادثه باعث شد تعدادی از نیروهای شهرداری و نیروی انتظامی جان خود را از دست بدهند. بی تردید باید دلجویی مناسبی از خانواده آنها انجام شود و از سوی دیگر باید به مسائل اجتماعی در این حوزه اهمیت ویژه‌ای داد. باید کمک کرد مسائل اجتماعی محدوده به حداقل ممکن برسد. بی تردید توجه به مولفه‌های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است.

وی تاکید کرد: پیشگیری بهتر از درمان است. تخریب این ساختمان‌ها درمان پس از پیشگیری است. لذا باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشیم. تکانه‌ای که از ساختمان اول به ساختمان چهارم منتقل و باعث ریزش آن شد نشان می‌دهد که یک زلزله سه یا چهار ریشتری می‌توانست موجب ریزش این ساختمان شود.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سامانه‌های متعددی در شهرداری تهران وجود دارد که همگی هوشمند نامیده می‌شوند. حجم زیادی از اطلاعات املاک تهران در این سامانه‌ها موجود است. این ابزار به ما قدرت می‌دهد که حتی قبل از پیشگیری قدرت پیش بینی داشته باشیم که شهرداری باید به این امر توجه ویژه داشته باشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین