کد خبر: ۸۵۵۱۹۷
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۳

اکبر طبری به مرخصی طولانی مدت رفته؟

برخی خبرگزاری ها نوشته اند: برخلاف ادعای حمید رسایی، اکبر طبری هیچگاه به مرخصی طولانی مدت نرفته است.
اکبر طبری به مرخصی طولانی مدت رفته؟
آفتاب‌‌نیوز :

خبرگزاری مهر نوشت: به تازگی حمید رسایی مدعی شده که برخلاف اطلاع رسانی‌های انجام شده در خصوص پرونده اکبر طبری، این فرد به مرخصی طویل المدت رفته، این در حالی است که بررسی وضعیت او در زندان نشان می‌دهد اکبر طبری هیچگاه مرخصی طویل‌المدت نداشته است.

اکبر طبری پس از گذراندن ۴۵ ماه زندان با استفاده از حق قانونی خود نسبت به برخی از عناوین اتهامی‌اش درخواست اعاده دادرسی کرد و شعبه یک دیوان عالی کشور نیز در دو مورد از عناوین اتهامی (سردستگی شبکه ارتشاء و جعل اسناد) با توجه به مستندات ارائه شده از سوی وکلای متهم، نقض در پرونده را اعلام کرد.

در طول مدتی که درخواست اعاده دادرسی طبری در حال بررسی بود، وی بر اساس قانون و به صورت موقت و با سپردن وثیقه ۳۰۰ میلیارد تومانی از زندان خارج شد تا پرونده‌های قضائی او تعیین تکلیف و نهایی شود.

نهایتاً در تاریخ ۳۰ تیر ماه جاری و پس از آنکه دادگاه هم عرض رسیدگی کننده حکم ۱۲.۵ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق را برای اکبر طبری صادر کرد، دیوان عالی کشور نیز حکم صادر شده را تأیید و ابرام کرد.

پس از تأیید حکم، اکبر طبری ۱۴ مرداد وارد زندان اوین شد تا مجازات حبس ۱۲.۵ ساله خود را متحمل شود.

این ۱۲.۵ سال، جدای از ۴۵ ماه حبسی است که طبری قبلاً متحمل شده و مدت حبس قبلی بابت عناوین اتهامی دیگر بوده و از این دوازده و نیم سال کسر نمی‌شود.

پرونده‌های دیگر اکبر طبری نیز در حال رسیدگی است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین