کد خبر: ۸۵۵۲۳۷
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۲

ادعای جنجالی عبدالله گنجی درباره بازداشت خبرنگاران

عبدالله گنجی در مصاحبه با برنامه رویداد ضمن گرامیداشت روز خبرنگار اظهار کرد: در این سال‌ها شرایطی سخت را سپری کردیم و در پیچیدگی توطئه‌ها در حوزه رسانه خاصه جراید با قیمت‌های سرسام‌آور ابزار رسانه نظیر کاغذ روبه‌رو بودیم.
ادعای جنجالی عبدالله گنجی درباره بازداشت خبرنگاران
آفتاب‌‌نیوز :

وی با اشاره به دریافتی کم خبرنگار و کار‌هایی پر مشقت تصریح کرد: عمدتاً خبرنگاران ما افرادی ارزشمند هستند و در هر حوزه‌ای دغدغه داشته و تلاش دارند صادقانه بنویسند.

گنجی با بیان این که خبرنگاران فهیم ایرانی دوست دارند احساس تعلقشان به کشور دیده شود، افزود: پروژه‌های مشترکی سال‌ها در رسانه داشتیم و در بسیاری جا‌ها موفق بوده‌ایم. هر چند از سوی اپوزیسیون و برخی داخلی‌ها همواره با اتهاماتی روبه‌رو می‌شویم که زندانی‌شدن خبرنگاران و... را در پی داشته است.

وی با بیان این که در مدت اخیر هیچ فردی بنا بر ماهیتِ خبرنگاری به زندان نیفتاده است، تصریح کرد: در قانون جمهوری اسلامی مدیران مسئول پاسخگو هستند و ممکن است فشار‌هایی از بیرون و داخل وجود داشته باشد تا عده‌ای بخواهند خبرنگار را به کار بگیرند!

گنجی ادامه داد: در حوزه اقتصاد رسانه همچنان مشکلاتی داریم و ازاین‌رو خبرنگاری همواره با آسیبی به نام مهاجرت از رسانه روبه‌رو است. بسیاری خبرنگاران ما وقتی زمینه‌ای فراهم شود، با وجود استخوان خردکردن در این تخصص، نمی‌توانند از جهت اقتصادی تأمین باشند و ازاین‌رو به سمت مشاغل دیگر می‌روند و حتی اگر دولت‌های همسو وارد قدرت شوند، به‌راحتی با آن‌ها همراه باشند و تجربه و سوابق قبلی را به خاک بسپارند.

وی تصریح کرد: تشکل‌های صنفی اصحاب رسانه توفیق جدی برای گره‌گشایی و کار‌های زیر بنایی و انگیزه‌بخش نداشته‌اند و همه این سال‌ها توفیقی مشاهده نشده است و در برخی جا‌ها نیز رسانه‌ها و خبرنگاران با نجابت پای‌کار دولت و حکومت آمده‌اند و به میدان قدم گذاشتند.

گنجی یادآوری کرد: بخشی از امپراتوری دروغ از سوی خبرنگاران ما خنثی شد و با ایجاد تردید در مردم در مقابل اغتشاشات، در نهایت منجر شدند که مردم به این بحث نپیوندند.

وی در این راستا کشته‌سازی و فرار مسئولین به ونزوئلا را مطرح کرد و گفت: پاسخ به این دروغ‌ها توسط خبرنگاران ما در پاییز و زمستان سال گذشته اتفاق افتاد. این چهره شناخته شده حوزه خبر و رسانه به مصلحت‌های حکومت نیز اشاره کرد که در صورت خواست و نیاز، از سوی رسانه‌ها رعایت می‌شود و امانت‌داری و همراهی در این راستا شکل می‌گیرد.

گنجی اضافه کرد: عده‌ای نیز تصور می‌کنند مقابله با جمهوری اسلامی به شکل خشونت‌آمیز باید در قالب رسانه باشد و طبیعتاً این‌ها احساس آزادی نمی‌کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین