کد خبر: ۸۵۵۲۷۵
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۶

رئیس صداوسیما: تلاش جدی داریم که افراد را تشویق به ثبت‌نام و مشارکت در انتخابات کنیم

رئیس صداوسیما گفت: صداوسیما اتاق شیشه‌ای است که همه مشاهده می‌کنند پشت پرده‌ای ندارد و در نهایت همه چیز روی آنتن می‌آید و همه آن را مشاهده و قضاوت می‌کنند.
رئیس صداوسیما: تلاش جدی داریم که افراد را تشویق به ثبت‌نام و مشارکت در انتخابات کنیم
آفتاب‌‌نیوز :

پیمان جبلی درباره برنامه‌سازی صداوسیما در ماه‌های منتهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی و این‌که چقدر این سازمان در این ایام فراجناحی عمل خواهد کرد و آیا برنامه‌های مناظره‌محور ساخته می‌شود، گفت: بله، ما در قالب‌های مختلف برنامه‌سازی برنامه‌هایی که منجر به رقابت در انتخابات و سپس مشارکت گسترده شود را در دستور کار قرار داده‌ایم.

رئیس سازمان صداوسیما با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب روی ۴ راهبرد به صورت جدی برای انتخابات تاکید فرمودند، عنوان کرد: راهبرد رقابت، مشارکت، امنیت و سلامت را ایشان برای انتخابات بیان کردند که ما مسئول و مخاطب مستقیم راهبرد‌های مشارکت و امنیت در این تاکیدات هستیم و در راهبرد‌های امنیت و سلامت، دستگاه‌های دیگر مسئول هستند، اما این ۲ راهبرد را در دستور کار جدی قرار داده‌ایم.

وی افزود: امسال با پیش‌ثبت‌نام کاندیدای نمایندگی مجلس عملاً زودتر فرآیند انتخابات شروع می‌شود. همکاران‌مان در سازمان تلاش جدی دارند که در برنامه‌سازی‌ها به گونه‌های مختلف افراد را تشویق به ثبت‌نام و مشارکت کنند. افرادی را تشویق کنند که خودشان را برای ورود به دستگاه قانون‌گذاری کشور توانمند احساس می‌کنند، این افراد بیایند خودشان را عرضه و ثبت‌نام کنند. از شروع ثبت‌نام تا پایان هم حتماً به طور محسوس این تلاش رسانه ملی را در ثبت‌نام انتخابات خواهید دید.

جبلی در خصوص فعالیت فراجناحی صداوسیما در زمان انتخابات بیان کرد: همه دستگاه‌ها می‌توانند اقداماتی که طبق قانون بر عهده‌شان است را انجام دهند از نقد منصفانه هم همیشه استقبال می‌کنیم، ولی اینکه ادعایی مطرح شود که قرار است فلان شود و گفته می‌شود نکند یک وقت این اتفاق بیفتد، ما در مورد همه دستگاه‌ها و همه رسانه‌ها می‌توانیم این حرف را بزنیم. برنامه‌ریزی‌هایی که می‌کنیم کاملا روشن و شفاف است، صداوسیما اتاق شیشه‌ای است که همه مشاهده می‌کنند و قابل قضاوت است و این چیز پشت پرده‌ای ندارد و در نهایت همه چیز روی آنتن می‌آید و همه مشاهده و قضاوت می‌کنند.

رئیس سازمان صداوسیما در خصوص رصد رسانه‌های خارج از کشور در زمان انتخابات گفت: طبیعتاً یکی از کار‌هایی که ما باید انجام دهیم، رصد فضای رسانه‌ای رسانه‌های خارجی و معاندین است که متناسب با آن تبیین و روشنگری داشته باشیم عملا هم داریم این کار را انجام می‌دهیم نوآوری‌هایی را هم در این ماه‌های اخیر داشتیم که اساسا با همین هدف است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین