کد خبر: ۸۵۵۶۶۹
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۴

نشست سه‌جانبه اتصال شبکه برق ایران، آذربایجان و روسیه در مسکو

نشست سه‌جانبه اتصال شبکه برق ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه با حضور معاونین وزیران انرژی سه کشور در مسکو برگزار شد.
نشست سه‌جانبه اتصال شبکه برق ایران، آذربایجان و روسیه در مسکو
آفتاب‌‌نیوز :

سفارت ایران در روسیه در مطلبی اعلام کرد: «همایون حائری» معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در راس هیاتی با هدف حضور در نشست سه‌جانبه اتصال شبکه‌های برق سه کشور جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان و فدراسیون روسیه روز پنج شنبه ۱۹ مرداد ماه به مسکو سفرکرد.

در این نشست که با حضور معاونین وزرای انرژی سه کشور ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان برگزار شد، آخرین اقدامات فنی کشور‌ها برای هماهنگی جهت اجرای هرچه بهتر پروژه مورد بررسی و تبادل نظر نهایی قرار گرفت.

بر اساس آنچه که رسانه‌ها منتشر کرده‌اند، چندی پیش «ولادیمیر نوویکوف» رئیس بخش قفقاز موسسه کشور‌های مشترک المنافع روسیه با بیان اینکه وزیران انرژی روسیه، ایران و ارمنستان و معاون وزیر انرژی گرجستان تفاهم نامه‌ای را برای اتصال شبکه برق چهار کشور به یکدیگر در سال ۲۰۱۶ میلادی به امضا رساندند، اجرای این تفاهم‌نامه را در تقویت امنیت منطقه و همگرایی بیشتر کشور‌ها در قبال مداخله‌های فرامنطه‌ای موثر دانست.

او گفت: ایران می‌تواند از طریق این پل انرژی، برق مورد نیاز مناطق شمالی خود را به شکل پایدار تأمین کند و در برخی مقاطع دیگر سال، انرژی دریافتی را تبادل کند.

رئیس بخش قفقاز موسسه کشور‌های مشترک المنافع روسیه همچنین گفت: اگر این پل انرژی، اجرایی شود، سبب خواهد شد که ایران و روسیه نقش خود را در حل و فصل مسائل منطقه با بهره‌گیری از ظرفیت کشور‌های منطقه تقویت کنند و علاوه بر آن در کاهش مشکلات موجود در مناسبات روسیه و گرجستان نیز موثر خواهد بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین