کد خبر: ۸۵۵۷۷۴
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴

نیویورک‌تایمز: بیش از ۱۵۰ هزار سرباز اوکراینی در جنگ کشته یا زخمی شده‌اند

بر اساس گزارش نشریه نیویورک تایمز آمریکا، مقامات و تحلیلگران غربی برآورد کرده‌اند از زمان شروع جنگ روسیه در فوریه ۲۰۲۲ در اوکراین، بیش از ۱۵۰ هزار سرباز اوکراینی در اثر این جنگ کشته یا زخمی شده‌اند.
نیویورک‌تایمز: بیش از ۱۵۰ هزار سرباز اوکراینی در جنگ کشته یا زخمی شده‌اند
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز همچنین نوشت به دلیل تلفات بالای وارد شده به نیروهای اوکراینی در جریان ضدحمله کی‌یف، تعداد اوکراینی‌هایی که برای فرار از خدمت نظامی تلاش کرده‌اند افزایش یافته و مقامات اوکراینی شدیدتر از قبل تلاش می‌کنند تا از عمق جامعه این کشور برای ارتش نیرو جذب کنند.

طبق گزارش این روزنامه، اکنون برای اوکراین موضوع جذب سرباز برای ارتشش با توجه به تلفات بالای وارد شده در جنگ به نیروهای مسلح این کشور اهمیت دو چندانی پیدا کرده است. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اخیرا در واکنش به گزارش‌ها در مورد فساد شدید در دفاتر جذب سرباز برای ارتش اوکراین که موجب فرارهای زیاد از خدمت سربازی شده، تمامی روسای دفاتر منطقه‌ای استخدام سرباز را اخراج کرده است.

به نوشته خبرگزاری تاس، گزارش‌ها حاکی از رشوه‌دهی مردان ملزم به اعزام به سربازی به افسران اوکراینی برای فرار از خدمت سربازی هستند.

نیروی گارد مرزی اوکراین اعلام کرده، در هر روز به طور متوسط ۲۰ مرد به خاطر تلاش برای ترک کشور دستگیر می‌شوند. روزنامه نیویورک تایمز نوشت، سال گذشته میلادی، دولت اوکراین در پاسخ به طوماری اعتراضی که توسط بیش از ۲۵۰۰۰ نفر امضا شد، صدور احضاریه برای خدمت سربازی توسط افسران جذب نیرو در ایست بازرسی‌ها، پمپ بنزین‌ها و دیگر مکان‌های عمومی را ممنوع کرد.

به نوشته نیویورک تایمز، اقدامات اخیر زلنسکی در حوزه جذب سرباز برای ارتش اوکراین با مخالفت‌هایی نیز روبرو شده است. یک افسر واحد دفاع سرزمینی ارتش اوکراین گفت، همه می‌دانند که فساد در مراکز جذب سرباز برای ارتش اوکراین شایع است و آنهایی که بخواهند از سربازی فرار کنند راهی برای آن خواهند یافت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین