کد خبر: ۸۵۵۹۴۹
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۴

سوزاندن چربی با این ادویه

نتایج یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه A&M تگزاس، طیف وسیعی از مزایای مصرف هل برای سلامتی، از جمله افزایش اشتها، کاهش چربی و کاهش التهاب را آشکار ساخته اند.
سوزاندن چربی با این ادویه
آفتاب‌‌نیوز :

پژوهشگران، به گفته محققان هل دارای مزایای بسیاری برای سلامتی است و مصرف آن می‌تواند به حفظ وزن طبیعی و کاهش چربی کمک کند.

یافته‌های تحقیقات پیشین نشان داده بود:هل با فواید بسیاری برای سلامت قلب، بهداشت دهان و دندان، سلامت کبد و مبارزه با سرطان، همراه است.

پژوهشگران دریافتند: هل، ادویه‌ای محبوب در سراسر جهان می‌باشد که با خواص ویژه‌ای در طب سنتی و مزایای بسیاری برای سلامتی همراه است. یافته‌های ما نشان داده اند که این ادویه خوش بو و معطر می‌تواند به کنترل وزن طبیعی بدن و کاهش توده چربی کمک کند و در عین حال اشتها را افزایش دهد.

بر اساس نتایج تحقیقاتی، مصرف هل، مدار‌های عصبی که مسئول متابولیسم و سوزاندن چربی هستند را تنظیم می‌کند. محققان همچنین نشان داده اند که هل دارای خواص ضد التهابی است.

دانشمندان افزودند: یافته‌های ما طیف وسیعی از کاربرد‌های بهداشتی بالقوه برای هل و ترکیبات طبیعی آن را نشان داده اند و می‌توانند در آینده به طراحی رویکرد‌های موثری برای کاهش توده چربی بدن بیانجامند.

 یافته‌های تحقیقاتی این مطالعه در مجله International Journal of Molecular Sciences منتشر شده اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین