کد خبر: ۸۵۶۱۰۰
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۵

حادثه تروریستی شاهچراغ/ اسامی شهدا و مجروحان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اسامی مجروحان حمله تروریستی غروب یکشنبه ۲۲ مردادماه ۱۴۰۲ حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) شیراز را اعلام کرد.
حادثه تروریستی شاهچراغ/ اسامی شهدا و مجروحان
آفتاب‌‌نیوز :

اسماعیل قزل سفلی شامگاه یکشنبه افزود: در این حادثه تروریستی غلامعباس عباسی ۶۹ ساله از ناحیه قفسه سینه مجروح و به شهادت رسید. همچنین علی کاظمی کرمعلی ۶۲ ساله مجروح و زهرا جاوید ۲۳ ساله بیهوش و سکته کرد که به بیمارستان مسلمین شیراز منتقل شدند.

معاون استاندار فارس بیان کرد: محمدحسین مقدس ۲۵ ساله نیز براثر آسیب به کمر و قفسه سینه مصدوم، عیسی قدرتی ۴۱ ساله براثر اصابت تیر به پای چپ مجروح، محمد جهانگیری ۲۹ ساله براثر اصابت تیر به قفسه سینه مجروح، امین زارع ۲۳ ساله بر اثر اصابت تیر به صورت مجروح و مریم دادی ۵۹ ساله براثر اصابت تیر به قفسه سینه مجروح و به بیمارستان نمازی شیراز منتقل شدند.

قزل سفلی افزود: اسماعیل مقدس ۳۹ ساله نیز در این حادثه از ناحیه کتف راست مجروح و به بیمارستان شهید رجایی شیراز منتقل شده است.

 یک عامل تکفیری عصر امروز با سلاح گرم وارد حرم شاهچراغ شد و از ورودی اقدام به تیراندازی به سمت زائران و خادمان کرد.

در این حادثه تا کنون یک نفر شهید و هشت نفر (۶ نفر مجروح و ۲ نفر مصدوم) مجروح یا مصدوم شده اند که همه آن‌ها به مراکز درمانی منتقل و تحت مداوا قرار دارند.

یک نفر عامل این حادثه تروریستی با ورود به موقع ماموران امنیتی و انتظامی دستگیر و در حال حاضر تحت بازجویی قرار دارد.

حرم شاهچراغ (ع) روز چهارشنبه چهارم آبان سال ۱۴۰۱ نیز مورد حمله تروریستی داعش قرار گرفت که در نتیجه آن ۱۳ نفر به شهادت رسیدند و بیش از ۲۰ نفر زخمی شدند. عاملان این اقدام تروریستی یک ماه گذشته اعدام شدند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین