کد خبر: ۸۵۶۱۱۶
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۷

خط و نشان ژاپنی‌ها برای والیبال ایران

ستارگان والیبال ژاپن قهرمانی در آسیا در ارومیه و کسب سهمیه المپیک را هدف نخست والیبال این کشور دانستند.
خط و نشان ژاپنی‌ها برای والیبال ایران
آفتاب‌‌نیوز :

چند تن از اعضای تیم ملی والیبال ژاپن در مراسم حمایت از تیم ملی این کشور حضور داشتند و درباره موضوعات مختلفی صحبت و بر کسب قهرمانی در رقابت‌های قهرمانی آسیا و حضور در المپیک پاریس تاکید کردند.

رتبه سومی در لیگ ملت‌ها

ایشیکاوا در مورد کسب مدال برنز لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ گفت: به نظر من این مسابقات خیلی خوب بود. من حدود ۱۰ سال است که در تیم ملی حضور دارم، این اولین مدال من در یک تورنمنت بود، بنابراین خیلی خوشحال هستم. من فکر می‌کنم بازی‌های بسیار سختی داشتیم. همه بازیکنان خوب بازی کردند و دلیل موفقیت ما این بود. ما در ۱۰ بازی پیاپی پیروز شدیم و قدرتمان را نشان دادیم.

نیشیدا دیگر ملی‌پوش ژاپن نیز گفت: از کسب رتبه سوم در لیگ ملت‌ها بسیار خوشحالم و فکر می‌کنم هنوز هم می‌توانم به کسب مقام دوم و حتی قهرمانی فکر کنیم. خیلی خوشحالم که توانستیم نتایج خوبی کسب کنیم و سخت تلاش می‌کنیم تا در مسابقات قهرمانی آسیا و مقدماتی المپیک نتایج خوبی کسب کنیم. می‌خواهم به این رقابت‌ها بروم.

تاکاهاشی نیز در این مراسم گفت: اولین هدف ما حضور در جمع چهار تیم اول لیگ ملت‌ها بود که به هدفمان رسیدیم. کسب مدال برنز به ما اعتماد به نفس زیادی داد. توانستیم ثابت کنیم که تیم ملی ژاپن می‌تواند با تمام قدرت‌های جهان رقابت کند. فکر می‌کنم از این به بعد کارمان سخت‌تر می‌شود. باید بهتر از این باشیم و بتوانیم نتایج خوب‌مان را تکرار کنیم. 

اهداف بعدی چیست؟

تاکاهاشی گفت: از آنجایی که انتخابی المپیک در راه است، اولین کار این است که بلیت المپیک پاریس را بگیرم. این خیلی مهم است که در المپیک حضور داشته باشیم و بتوانیم قدرتمان را در این رقابت‌ها نشان دهیم. من می‌خواهم برای رقابت در المپیک آماده شوم.

نیشیدا گفت:، چون مسابقات قهرمانی آسیا قبل از انتخابی المپیک است باید اول به این رقابت‌ها فکر کنیم. با این حال، من می‌خواهم هدفم این باشد که حتماً جواز حضور در المپیک را به دست بیاوریم.

ایشیکاوا گفت: بزرگترین هدف ما در این سال کسب سهمیه حضور در المپیک است. باید سخت کار کنیم تا به این هدف برسیم. درباره هدف نخست نیز باید بگویم می‌خواهم در مسابقات قهرمانی آسیا (در ارومیه) قاطعانه قهرمان شویم و با شرایط خوبی وارد مسابقات انتخابی المپیک شویم.

اوقات فراغت چکار می‌کنید؟

تاکاهاشی گفت: اوقات فراغت استراحت می‌کنم. همچنین سفر کردن و طبیعت‌گردی برای من در اولویت است.

نیشیدا گفت: رانندگی و خرید کردن را دوست دارم، بنابراین رفتن به خرید در حین رانندگی آرامش بخش‌ترین زمان برای من است. از آن دسته افرادی هستم که دوست دارم به تنهایی کنار دریا بدوم.

ایشیکاوا گفت: مانند تاکاهاشی، من از آن دسته افرادی هستم که دوست دارم در خانه استراحت کنم.

تیم ملی والیبال ژاپن برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا با ترکیب اصلی خود در این مسابقات حاضر خواهد شد. یوکی ایشیکاوا، یوجی نیشیدا، آی تاکاهاشی از جمله چهره‌های معروف والیبال ژاپن برای حضور در این مسابقات هستند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین