کد خبر: ۸۵۶۲۳۲
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۵
تروریست‌ها در قالب یک شبکه هدایت می‌شدند/ ضربه سختی به آن‌ها وارد خواهیم کرد

وحیدی: تروریست حادثه شاهچراغ تحت حمایت و آموزش غرب بود

وزیر کشور با بیان "ضربه سختی به تروریست‌ها وارد خواهیم کرد"، گفت: تروریست دستگیر‌شده تحت حمایت و آموزش غربی بوده است.
وحیدی: تروریست حادثه شاهچراغ تحت حمایت و آموزش غرب بود
آفتاب‌‌نیوز :

وزیر کشور در جریان سفر به شیراز با اشاره به حادثه تروریستی شب گذشته حرم مطهر شاهچراغ (ع) گفت: در این سفر به بررسی ابعاد مختلف این حادثه تروریستی خواهیم پرداخت.

احمد وحیدی در حاشیه سفر به شیراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افرادی که اقدام به انجام عملیات تروریستی کرده‌اند تحت حمایت و آموزش دشمنان غربی‌اند. نیرو‌های امنیتی و انتظامی در تلاش هستند ضربه سختی به دشمنان اسلام وارد کنند این در حالی است که جامعه غرب پس از این حادثه تروریستی سکوت اختیار کرده‌اند و آنان که مدعی حقوق بشر هستند تاکنون هیچ اظهارنظری نکرده‌اند. دشمن هیچ‌گاه نمی‌تواند با انجام چنین اقدامات تروریستی مردم ایران را از معنویت و امامت دور کند و بر اساس گفته تولیت آستان احمدبن موسی شاهچراغ (ع) طی یک سال گذشته زوار حرم دو برابر شده‌اند.  این دومین واقعه طی یک سال گذشته بوده که در حرم مطهر شاهچراغ (ع) عملیات تروریستی انجام شده است. فرد تروریست هدایت شده از آن سوی مرز‌ها در قالب یک شبکه اداره و هدایت شده و به قصد عمل تروریستی در حرم مطهر وارد صحنه می‌شود. در جریان سفر به استان فارس علاوه بر بررسی وضعیت نسبت به بررسی چگونگی انجام این عملیات تروریستی اقدام شد.تروریست تکفیری که اجراکننده این عملیات بود توسط مردم، نیرو‌های نظامی، انتظامی و امنیتی دستگیر شده است و مراحل بازپرسی از این عامل تروریستی نیز آغاز شده است.

وحیدی گفت: این حادثه تروریستی که در آن تعدادی از هموطنان و زائران حرم مطهر شاهچراغ (ع) مجروح و یک نفر شهید شدند از طرف دشمنان قسم‌خورده ماست و این‌که دشمنان ما تصور کنند با این حرکت‌های بزدلانه و آتش گشودن به‌روی مردم می‌توانند امنیت و ثبات ما را به خطر بیندازند اشتباه می‌کنند چرا که ملت ما استوار است.

وی سکوت مجامع بین‌المللی و کشور‌های مدعی حقوق بشر را مروج این‌گونه اعمال تروریستی دانست و گفت: سال گذشته نیز شاهد همین اتفاق در حرم مطهر بودیم که تعدادی از عزیزان شهید شدند و تمام مجامع بین‌المللی و کشور‌های مدعی حقوق بشر سکوت کردند و همین سکوت و حمایت‌های آن‌ها مروج این‌گونه اعمال تروریستی است. منتظر خواهیم بود که ببینیم عکس‌العمل آن‌ها در قبال این حادثه تروریستی چه خواهد بود که البته قابل پیش‌بینی است که همانند مرتبه قبل مُهر سکوت به این اقدام تروریستی بزنند و عکس‌العملی نشان ندهند.

وحیدی عکس‌العمل نیرو‌های حفاظتی و امنیتی حرم مطهر در ابتدای وقوع حادثه تروریستی را به‌موقع توصیف کرد و افزود: هم‌اینک نیز کار در کنترل نیرو‌های امنیتی، نظامی و انتظامی است و بر اوضاع مسلط هستند. کسانی که در این کار همکاری، مشارکت و پشتیبانی کردند به‌شدت به عقوبت خواهند رسید و دشمنان ملت رها نخواهند شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین