کد خبر: ۸۵۶۳۹۶
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۹

عضو شوراى مرکزى حزب موتلفه: با پوشش دل بخواهی، قانون جنگل حاکم می‌شود

حسین انواری گفت: باید طوری شود که مذاکرات مربوط به لایحه حجاب علنی نشود چرا که التهاب آور خواهد بود.
عضو شوراى مرکزى حزب موتلفه: با پوشش دل بخواهی، قانون جنگل حاکم می‌شود
آفتاب‌‌نیوز :

فعال سیاسی اصولگرا و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، در گفتگو با «نواندیش» گفت: لایحه حجاب اگر در صحن مجلس مطرح شود، بازتاب بسیار بدی در پی خواهد داشت و آشفتگی اجتماعی را موجب می‌شود و التهاب آور خواهد بود. به هرحال هم مخالفین جدی دارد و هم عده‌ای مصرانه دفاع می‌کنند. به همین دلیل باید طوری شود که مذاکرات علنی نشود تا مشکلی بر مشکلات افزوده نشود.

 او افزود: به هرحال بحث حجاب بحثی حساس است و افکار عمومی نسبت به این موضوع نظرات متناقضی دارد. توصیه ام به نمایندگان مجلس و همه آن‌هایی که به نوعی با این طرح مرتبط هستند این است که مراقب آمران به معروف و ناهیان منکر باشند. همچنین این باید جدی گرفته شود بالاًخره امر شرعی امر به معروف و نهی از منکر باید به عهدهِ خود مردم گذاشته شود. در واقع دستگاه نظارتی و انتظامی در صورت تعدی به آمر به معروف و ناهی از منکر شد، حتماً با متخلفین برخورد لازم را داشته باشند.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه گفت: به هرحال قانون اساسی و مبانی دینی امر به معروف و نهی منکر را واجب می‌داند و به همین دلیل، دستگاه‌های نظارتی و انتظامی باید فضا را برای این فریضه دینی آماده کنند. البته این اصلاً به معنای هرج و مرج و برخورد‌های سخیف نیست. باید در این باره آموزش لازم داده شود و مخصوصاً رسانه ملی به میدان بیاید و چگونگی هدایت صحیح را به مردم یاد بدهند. گاهی اوقات با یک لبخند و اشاره کوچک اصلاح انجام می‌شود و نیازی نیست که برخورد شدید شود. به هرحال در کسی تفکر غلطی نهادینه شده و به خودش اجازه بی حجابی می‌دهد که اگر بلد باشیم، می‌توانیم او را اقناع کنیم.

او افزود: به کرات گفته شده است و من و شما شنیده ایم که می‌گویند «قانون شرعی را قبول ندارم» این به خودی خود نمی‌تواند دلیلی بر برخورد با شخص باشد. اما همه باید فرقی بین حریم خصوصی و حریم اجتماعی را در رفتارشان لحاظ کنند. اینکه نمی‌شود منِ نوعی هر طور که می‌خواهم رانندگی کنم و برای دیگران خطر به وجود بیاورم. اگر همه با تشخیص خود به معابر بیایند، قانون جنگل می‌شود.

وی توضیح داد: همه می‌دانیم، گرانی نگران کننده است و مردم را اذیت می‌کند. اما نباید گرانی و بی حجابی را کنار هم بگذاریم. این درست که گرانی دردسرساز است. اما حجاب و عفاف امری قانونی و شرعی است. با این توضیح که همه ملزمیم در حکومت جمهوری اسلامی موازین شرعی را رعایت کنیم. همچنان که نباید کم فروشی کنیم و از کار‌های که با اجتماع ضرر می‌زند، دوری کنیم. در واقع اینکه چرا گوشت و ماشین گران است هم باید حساسیت مسئولان را برانگیزد. اما اینکه مشکلات معیشتی را با بی حجابی یکی بدانیم، مثل این است که طلا را با آب قاطی کنیم.

انواری در پایان گفت: لازم است در همه حرکات اجتماعی خیلی جدی مراقب باشیم که التهاب به وجود نیاید. اما این به هیچ وجه دلیل خوبی برای کنار آمدن با مقوله بی حجابی نیست. گروهی می‌گویند، مناقشه حجاب باعث می‌شود مردم در انتخابات انگیزه‌ای برای راًی دادن نداشته باشد، پس بهتر است کوتاه بیاییم. این اظهارنظر در حالی است که مردم ما از نظام تحت هیچ شرایطی زدهِ نمی‌شوند و این قبیل برداشت‌ها حاصل عده‌ای معدود بی انصاف است که هیچ ربطی به مردم ندارند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین