کد خبر: ۸۵۶۴۲۴
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲

شاهچراغی، معاون سیاسی وزیر کشور منصوب شد

شاهچراغی در آبان‌ماه سال ۱۴۰۰ با نظر علما و برخی از مراجع با توجه به خدمات خود در سپاه قم به عنوان استاندار مطرح شد و با موافقت دولت از آن زمان تاکنون به مدت ۲ سال سکان استانداری قم را به عهده داشت.
شاهچراغی، معاون سیاسی وزیر کشور منصوب شد
آفتاب‌‌نیوز :

سیدمحمدتقی شاهچراغی استاندار قم به‌ سمت معاونت سیاسی وزارت کشور منصوب شد.

خبرگزاری فارس درباره وی نوشته است: سیدمحمدتقی شاهچراغی فرزند آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی (نماینده امام و رهبری از ابتدای انقلاب تا سال ۱۴۰۰ در استان سمنان) است. وی پسر عموی شهید سیدحسن شاهچراغی نماینده دوره اول و دوم مجلس شورای اسلامی است.

وی از ابتدای دفاع مقدس در مسئولیت‌های فرمانده گردان و تیپ حضور داشت و بعد از دفاع مقدس نیز تجربه فرماندهی سپاه استانی در ۶ استان سمنان، گلستان، مرکزی، مازندران، تهران و قم را دارد.

شاهچراغی در آبان‌ماه سال ۱۴۰۰ با نظر علما و برخی از مراجع با توجه به خدمات شایسته و کارآمدی در سپاه قم به عنوان استاندار مطرح شد و با موافقت دولت از آن زمان تاکنون به مدت ۲ سال سکان استانداری قم را به عهده داشت.

وی توانست با مدیریت موفق جهادی و حضور مستقیم در میدان حل مشکلات استان، الگویی از کارآمدی برای رسیدگی به مشکلات استان ارائه کند.

استان قم در دوران مدیریت وی شاهد رشد چشمگیر شاخصه‌های توسعه در بخش‌های مختلف بود و هم اکنون در بسیاری از بخش‌ها خصوصا راه‌سازی و مسکن روند پیشرفت کار در قم جزو بالاترین استان‌های کشور است.

همچنین حل بسیاری از مسائل قم که حدود دو دهه بلاتکلیف بود، رشد شاخصه‌های اقتصادی مانند گمرک و صادرات، اشتغال، جذب بودجه و اعتبارات از دیگر نقاط درخشان کارنامه دو ساله مدیریت وی در قم است.

شاهچراغی طی این مدت در اغلب ارزیابی‌های انجام شده مدیران عالی دولت بالاترین امتیازات را کسب کرده و در یک سال اخیر گزینه تصدی استانداری‌های مهم تهران و خوزستان نیز بود.

معاون سیاسی وزارت کشور مسئولیت ریاست ستاد انتخابات کشور و برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم در اسفندماه سال جاری را نیز بر عهده خواهد داشت

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین