کد خبر: ۸۵۶۴۸۴
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۴

سایپا شکایتش را از شمس‌آذر پس می‌گیرد؟

نشست خبری شهاب زندی، مدیرعامل و سعید دقیقی، سرمربی باشگاه شمس‌آذر، عصر سه‌شنبه ۲۴ مرداد، در هتل ورزش قزوین با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
سایپا شکایتش را از شمس‌آذر پس می‌گیرد؟
آفتاب‌‌نیوز :

در ابتدای این نشست سعید دقیقی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره تخلف بازیکن که منجر به کسر امتیاز از شمس‌آذر شده است، گفت: مسلم است که بازیکن سابق ما تخلف کرده و مدارک ناقص تحویل داده، اما کوتاهی از طرف باشگاه بوده که مدارک بازیکن را بررسی نکرده و استعلام نگرفته است.

او در ادامه با اشاره به کسر امتیاز از باشگاه شمس‌آذر گفت: با پیگیری‌های مدیرعامل باشگاه، استاندار و سایر مسئولان قزوین، شهرداری همدان از شکایت خود علیه شمس‌آذر منصرف شده و امیدواریم رأی کمیته استیناف برگردد و شاید بتوانیم سایپا را هم مجاب کنیم که آنها هم منصرف شوند.

سرمربی شمس‌آذر در پاسخ به سوال مربوط به استعفایش بیان کرد: استعفای من صوری نبود. تیم شمس‌آذر دو سال قدمت دارد. کسی که فضای فوتبال را بشناسد درک می‌کند که شمس‌آذر به لحاظ بودجه‌ای در مقام رقابت با هیچکدام از تیم‌های لیگ برتر و لیگ یک نیست. به هر حال در مسیر کار فشارهایی ایجاد می‌شود و تحمل سخت خواهد شد. من استعفا دادم چون چالش‌هایی داشتیم که تحملشان برایم مشکل بود اما با توجه به نگاه پدرانه و مدبرانه همکاران به تیم برگشتم تا بتوانم مردم را خوشحال کنم. نکته آخر اینکه استعفای من به هیچ وجه به دلیل منافع شخصی نبود بلکه برای منافع تیم و استان بود.

زندی نیز در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره استعفای خود و دقیقی در مقاطع زمانی مختلف اظهار کرد: من استعفا نوشتم چون یکی از دوستانم به کمک من احتیاج داشت اما از سوی مسئولان باشگاه شمس‌آذر پذیرفته نشد. سعید دقیقی هم استعفایش را نوشت و پذیرفته نشد و این هم یک امر طبیعی است. اختلاف سلیقه وجود دارد اما همه سعی ما این بوده آنچه به نفع شمس‌آذر باشد انجام دهیم.

دقیقی با اشاره به کم‌وکاستی‌های اقتصادی تیم شمس‌آذر تصریح کرد: علی‌رغم اینکه فرصت‌های اقتصادی ویژه‌ای برای تمامی اعضای تیم شمس‌آذر وجود داشته، با این حال بازیکنان و شخص بنده، منفعت اجتماعی شهر را به منفعت شخصی ترجیح دادیم.

او درباره بودجه سال پیش این تیم گفت: تا امسال بودجه تیم شمس‌آذر بسیار پایین بوده است. بودجه مصوب این تیم با در نظر گرفتن مزایای تیم فنی و بازیکنان بالغ بر ۱۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده است.

این مربی ادامه داد: خرید بازیکن به شرط وجود بودجه آسان است اما در این تیم بازیکنانی خریداری شدند که همراه با تیم استعدادهای خود را شکوفا کردند.

وی عنوان کرد: بعضاً در فضای مجازی این تیم‌ با سایر تیم‌ها از جمله پیکان مقایسه می‌شود؛ در صورتی که تیم پیکان دارای امکاناتی چون استخر، زمین چمن اختصاصی است که غیر قابل مقایسه با زیرساخت‌های شمس‌آذر است.

دقیقی خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های قزوین ضعیف است. به عنوان مثال در قزوین یک زمین چمن مناسب وجود ندارد؛ در حالی که در شهری چون انزلی شش تا هفت زمین چمن مستعد وجود دارد. بنابراین با توجه به کمبود زیرساخت‌ها، اعضای تیم شمس‌آذر تا به اینجای کار جهادی پای کار هستند.

دقیقی با تشریح علت کسر امتیاز از تیم شمس آذر به دلیل تخلف یکی از بازیکنان، عنوان کرد: تخلف از سوی شخص بازیکن بوده اما قبول داریم که تیم در استعلام مدارک وی کوتاهی کرده است. باتوجه به این که این بازیکن متخلف کمتر از ۹۰ دقیقه در زمین بازی بوده و هیچ تأثیر خاصی بر روند و پیشرفت بازی نداشته لذا از مدیران ارشد استان و نمایندگان مجلس تقاضای مساعدت داشتیم که برخی همراه تیم بودند و برخی نیز هیچ‌گونه حمایتی از تیم نداشتند.

او گفت: با توجه به این که آقای سیاهکلی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی یکی از اعضای مؤثر کمیسیون صنایع هستند از ایشان تقاضا داشتیم که با تیم سایپا که وابسته به شرکت خودرویی سایپا هستند مذاکره داشته باشند که شکایت سایپا و این کسر امتیاز ملغی شود که متأسفانه این امر و مساعدت در خصوص تیم سایپا صورت نگرفت.

در ادامه زندی بیان کرد: با توجه به چالش‌های به وجود آمده برای تقویت روحیه بازیکنان تیم کمپین هواداران شمس آذر را تشکیل داده‌ایم و در این کمپین تلاش داریم تا نسبت به شعارهای هماهنگ هواداران و تماشاچیان نظارت داشته باشیم.

زندی بیان کرد: هم‌چنین فروشگاه‌هایی برای خرید لباس و تجهیزات مربوط به تیم  مختص به تماشاچیان، در نظر گرفته شده و هواداران قزوینی می‌توانند برای حضور در ورزشگاه از این خدمات جانبی تیم استفاده کنند.

وی با بیان این که تا به امروز تمام مدیران استانی ازجمله استاندار قزوین حامی شمس آذر بودند؛ اظهار کرد: به پاس تمام حمایت‌هایی که از سوی هواداران و مسئولان استان قزوین داشتیم این قول را می‌دهم که تا زمانی که مدیرعامل شمس آذر باشم از سرمربی گرفته تا بازیکنان و حتی مشاور رسانه‌ای تیم از خبرگان فوتبال باشند.

زندی خاطرنشان کرد: سطح و جایگاه بازیکنان تیم شمس آذر قابل مقایسه با سال گذشته نیست و این نشان از جدیت فوتبال در این باشگاه و تلاش‌های سرمربی آن است.

او ادامه داد: بسیاری از بازیکنان با اصرار بنده وارد تیم شدند که برای آن‌ها آروزی درخشش و پیشرفت داریم.

مدیرعامل باشگاه شمس آذر در پاسخ به این سؤال که چرا تیم بانوان شمس آذر تشکیل نشده است؟ گفت: این موضوع ۲ دلیل دارد اول این که زمین چمن برای این تیم نداریم و دلیل مهم‌تر، منابع مالی است، اگر بخش خصوصی حمایت‌هایی داشته باشد و به کمک ما بیایند تیم بانوان را تشکیل خواهیم داد.

زندی در بخش پایانی سخنانش گفت: هر فردی که درخصوص تیم شمس آذر هر سخنی می‌گوید باید سنجید که منفعت او از این گفته چیست. به جرأت می‌توان گفت که شمس آذر برترین تیم‌ در لیگ یک سال گذشته بوده است و در صورت حمایت مردم این برتری تکرار خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: کیفیت بازیکنان برای تیم شمس آذر مهم است و همانطور که پیش‌تر گفتم سعی داشتم در انتخاب اعضای تیم شایسته سالاری را در نظر بگیرم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین