کد خبر: ۸۵۶۶۰۷
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷

درگیری بر سر حجاب در کرمانشاه/ حبس، جریمه و تبعید به سیستان و بلوچستان!

در پی درگیری بر سر حجاب در کرمانشاه حالا گفته شده که خانواده ای که حجاب رسمی را رعایت نکرده اند به منطقه سرباز در استان سیستان و بلوچستان محکوم شده بودند. همچنین همسر شهید حسین علیخانی گفت: تنها چیزی که ما را به اعلام رضایت سوق داد اولا، اظهار ندامت متهمین بود که براساس سیره اهل بیت (ع) باید مدنظر قرار می‌گرفت؛ ثانیا و مهمتر اینکه آن دختری که مورد امر به معروف و نهی از منکر قرار گرفت و متنبه شده و پوشش چادر را برگزید.
درگیری بر سر حجاب در کرمانشاه/ حبس، جریمه و تبعید به سیستان و بلوچستان!
آفتاب‌‌نیوز :

همسر شهید علیخانی اظهار کرد: پس از اتفاقات اخیر و ضرب و جرح اینجانب و دخترم، شاهد جریحه‌دار شدن افکار عمومی و حمایت همه جانبه مردم عزیز و با غیرت کرمانشاه بودیم.  پس از این ماجرا دستگاه قضایی قاطعانه وارد عمل شد و ضاربین را دستگیر کرد، پس از برگزاری جلسه دادگاه، متهمین به حبس و جریمه و تبعید به منطقه سرباز استان سیستان و بلوچستان محکوم شدند.

همسر شهید مدافع حرم کرمانشاه با تشکر از دستگاه قضایی، ادامه داد: در پی این اهانت، افراد متعددی برای جلب رضایت با ما تماس گرفتند که ما نپذیرفتیم؛ اعتقاد داشته و داریم که با اینگونه مسائل باید قاطعانه برخورد شود؛ چرا که پذیرش بی‌حجابی با ذات و سرشت مردم کرمانشاه مغایر است و تعدی به آمران به معروف و ترک این عمل، نهایتا منجر به بسط ناهنجاری‌هایی خواهد شد که خلاف سنت الهی و توصیه معصومین (ع) است.  تنها چیزی که ما را به اعلام رضایت سوق داد اولا، اظهار ندامت متهمین بود که براساس سیره اهل بیت (ع) باید مدنظر قرار می‌گرفت؛ ثانیا و مهمتر اینکه آن دختری که مورد امر به معروف و نهی از منکر قرار گرفت و متنبه شده و پوشش چادر را برگزید. من در مقابل این مساله نمی‌توانستم بی‌تفاوت باشم، البته اصلاح مدنظر است نه انتقام، هدایت یک نفر به جمعیت زنان محجبه ایران اسلامی بسیار کار حائز اهمیتی است.

وی براساس آیه شریفه قرآن «فَمَنْ عَفَا وَأَصْلَحَ فَأَجْرُهُ عَلَی اللَّهِ» نسبت به متهم دوم اعلام رضایت خود را اعلام کرد و افزود: بخشی از پرونده و جرم شخص دیگری از متهمین اصلی همچنان در جریان است.غیرت مردم کرمانشاه ستودنی است و تا زمانی شاهد این غیرت و مردانگی باشیم، جامعه برای نوامیس و خانواده‌ها امن و ایمن خواهد بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین