کد خبر: ۸۵۶۸۰۴
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۹

بازداشت ۱۲ نفر در رشت/ اداره کل اطلاعات گیلان: می‌خواستند اغتشاش کنند!

در روزهای اخیر برخی رسانه ها از بازداشت برخی فعالان زن در رشت خبر داده بودند. حالا وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای اعلام کرده است: یک تیم مرتبط با عناصر بیگانه که در حال برنامه‌ریزی و اقدام برای دامن زدن به آشوب و خرابکاری در سالگرد اغتشاشات پاییز گذشته بود توسط سربازان گمنام امام زمان در اداره کل اطلاعات استان گیلان شناسایی و کلیه اعضای آن بازداشت شدند.
بازداشت ۱۲ نفر در رشت/ اداره کل اطلاعات گیلان: می‌خواستند اغتشاش کنند!
آفتاب‌‌نیوز :

روابط عمومی اداره‌کل اطلاعات استان گیلان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یک تیم مرتبط با عناصر بیگانه که در حال برنامه‌ریزی و اقدام برای دامن زدن به آشوب و خرابکاری در سالگرد اغتشاشات پاییز گذشته بود توسط سربازان گمنام امام زمان در اداره کل اطلاعات استان گیلان شناسایی و کلیه اعضای آن بازداشت شدند. این تیم تشکیلاتی ۱۲ نفره که سابقه فعالیت‌های ضدامنیتی متعددی در اغتشاشات سال گذشته را نیز دارا می‌باشد با شناسایی و گردآوردن دیگر افراد سابقه‌دار در آن وقایع و فریب تعدادی از جوانان و متشکل نمودن آن‌ها در حال فراهم آوردن مقدمات اغتشاش و ناامنی در سطح استان گیلان و برخی شهرستان‌های استان کردستان بود که تمامی اعضای آن در روز چهارشنبه، ۲۵ مردادماه دستگیر شدند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: دو نفر از سرکردگان این تیم تشکیلاتی در دوره‌های براندازی نرم که توسط سرویس‌های اطلاعاتی دشمن در خارج از کشور برگزار شده‌اند، آموزش دیده و پس از مهاجرت به کشور، ضمن حفظ ارتباط با برگزارکنندگان شناخته شده دوره‌ها، مبالغ قابل توجهی پول از آن‌ها دریافت کرده‌اند. از نکات قابل تأمل آن است که پول‌های دریافتی از مبادی پیش‌گفته، در پوشش کمک به خانواده آسیب‌دیدگان وقایع سال گذشته بوده، اما در عمل جز درصد اندکی، آن هم برای رعایت پوشش، محل هزینه مابقی وجوه دریافتی وضعیت نامشخصی دارد که در دست بررسی می‌باشد. از دیگر فعالیت‌های ضد ملی این گروه، ارتباط مداوم و همکاری با شبکه تروریستی صهیونیستی موسوم به اینترنشنال می‌باشد، اعضای گروه با فراخوان تعدادی از مرتبطین خود در زمان‌ها و مکان‌های مشخص شده و انجام رفتار‌های هنجارشکن از آن صحنه‌ها فیلمبرداری کرده و تصاویر تهیه شده را به رسانه‌های معاند ارسال می‌کردند.

اداره اطلاعات گیلان در پایان اعلام کرده است: علاوه‌بر آن به‌طور سازمان‌دهی شده با خانواده‌های افراد متوفی در مقطع اغتشاشات پاییز گذشته (اعم از مرتبط یا غیرمرتبط با آن وقایع) ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را به انتصاب فوت افراد در گذشته به اغتشاشات و انجام اقدامات اعتراضی و ایذایی در سالگرد درگذشت بستگان خود، تحریک می‌کردند. کلیه اقدامات ایذایی و ضد امنیتی این تیم مستندسازی و به استحضار مرجع محترم قضایی رسیده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین