کد خبر: ۸۵۶۸۶۵
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۰
"اگر مسئولان بیشتر روی حجاب پافشاری کرده بودند، شاهد بی‌بند و باری کنونی نبودیم"

امام جمعه اصفهان: فساد دارد بیشتر می‌شود

امام جمعه موقت اصفهان با گرامیداشت سالگرد آیت‌الله ناصری، گفت: مردم اصفهان تجلیل خوبی از ایشان خواهند داشت هرچند این بزرگان نیاز به تجلیل ما ندارند، هویت مردم اصفهان از بزرگان مدفون در تخت فولاد و شهدا است.
امام جمعه اصفهان: فساد دارد بیشتر می‌شود
آفتاب‌‌نیوز :

 آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی، امام جمعه موقت اصفهان ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: شهادت امام حسین (ع) و یارانش و اسارت اهل بیت‌شان و حفظ عزت، برای حدود الهی بوده است. آن زمان دشمن به فکر از بین بردن اساس اسلام بود بنابراین کعبه را خراب کرد، اما شهادت امام حسین (ع) و رساندن پیام شهدا توسط اهل بیت (ع) ایشان باعث بیداری مردم شد و کعبه دوباره ساخته شد و دین با همین محرم و صفر‌ها به دست ما رسیده است.

مهدوی با اشاره به شهادت امام مجتبی (ع) و حضرت رقیه (س) بیان کرد: مصیبت شام سخت‌تر از مصائب کربلا بود، چون به افراد صاحب مصیبت تسلیت می‌گویند، ولی شام آن زمان شرایط برعکسی داشت و امام سجاد (ع) فرمودند: صبح که وارد شام شدیم عصر به خرابه شام رسیدیم، سر هر چهارراهی ما را نگاه می‌کردند و سر‌های شهدا و اسرا را به هم نشان می‌دادند، در عین حال اهل بیت از خود عزت نشان دادند.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه حضرت زینب (س) در مقابل دشمن، گفت، یاد ما را نمی‌توانی از بین ببری و وحی ما را بمیرانی، خاطرنشان کرد: دشمن تلاش کرد تا جوانان کمتر به مجلس امام حسین (ع) بروند، ولی مجالس امسال پرشورتر از هر سال برگزار شد.

وی درخصوص اربعین بیان کرد: کسانی که توانایی دارند حضور در کربلا را در ایام اربعین مهم بشمارند و افرادی که نمی‌توانند به سمت گلستان شهدا بروند، شعائر دین را بزرگ بشمارند، سوره حج می‌فرماید کسانی که شعائر دین را بزرگ می‌شمارند، نشان از تقوای درونی آن‌ها است.

مهدوی با گرامیداشت سالگرد آیت‌الله ناصری، گفت: مردم اصفهان تجلیل خوبی از ایشان خواهند داشت هرچند این بزرگان نیاز به تجلیل ما ندارند، ولی ما نیاز داریم از این بزرگان برای حفظ دین تجلیل کنیم و هویت مردم اصفهان از بزرگان مدفون در تخت فولاد و شهدا است.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به اینکه قرآن قوانین زندگی را بیان می‌کند و اهل بیت (ع) مجری این قوانین هستند، بیان کرد: کسانی که نمی‌خواستند قوانین قرآن را اجرا کنند خود را از اهل بیت (ع) جدا کردند، چراکه قانون همیشه کلی و قابل سوءاستفاده است، اما مجری قانون پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) هستند، به همین دلیل پیامبر تمسک به ثقلین را مطرح کردند.

وی با اشاره به اینکه قرآن نیز ارجاع با اهل بیت (ع) را بیان می‌کند، خاطرنشان کرد: هفته گذشته حادثه تروریستی حرم شاهچراغ بار دیگر همه را متأثر کرد به بازماندگان تسلیت می‌گویم و امید است زخمی‌های حادثه بهبود یابد. از خودگذشتگی فردی که دنبال تروریست رفت و زمینه دستگیری او را فراهم کرد، مایه افتخار است.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به رسانه‌های خارجی بیان کرد: آن‌ها تروریست‌ها داخل ایران را حمایت می‌کنند درحالی‌که اگر این حادثه در کشور خودشان اتفاق بیفتد، تروریست‌ها را از بین می‌برند.

وی با بیان اینکه صدا و سیما باید این حادثه را برای مردم تشریح کند، گفت: برخی رسانه‌های داخلی نیز از حوادث داخل خلاف نظام استفاده می‌کنند و در ساعات اولیه با عجله می‌گفتند، این حادثه کار نظام است و وقتی داعش مسؤولیت حمله را برعهده گرفت، سراغ مسئله حجاب رفتند، همین نکته کافی است تا دشمنان خود را بشناسیم.

مهدوی با بیان اینکه رسانه‌های معاند حداقل به ما یاد دادند که پافشاری روی بحث عفاف و حجاب، کار درستی است، تصریح کرد: اگر مسؤولان سال گذشته بیشتر روی عفاف و حجاب پافشاری کرده بودند، شاهد بی‌بند و باری کنونی نبودیم. طبق گفته مقام معظم رهبری صف اولی‌ها باید به وظایف خود عمل کنند، ولی فساد دارد بیشتر می‌شود، خانواده‌های شهدا از مسؤولان انتظار اقتدار، اقدام و اتحاد دارند تا جامعه دوقطبی نشود.

وی با تأکید بر اینکه اصفهان هویتش و بار سنگینی که شهدا بر دوشش گذاشته‌اند را فراموش نمی‌کند، خاطرنشان کرد: برخی مسؤولان سایر استان‌ها اقداماتی برای حجاب انجام داده‌اند در جلساتی با مسؤولان اصفهان در این باره صحبت کرده‌ام.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین