کد خبر: ۸۵۶۹۰۰
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۸

درخواست روسیه از نیرو‌های نظامی اوکراین برای شورش علیه کی یف

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که مسکو از سربازان اوکراینی می‌خواهد که سلاح‌های خود را علیه رژیم کی‌یف نشانه روند یا تسلیم نیرو‌های روسیه شوند.
درخواست روسیه از نیرو‌های نظامی اوکراین برای شورش علیه کی یف
آفتاب‌‌نیوز :

زاخارووا افزود: ما اکیداً به سربازان اوکراینی که از ماهیت جنایتکارانه حکومت گانگستری کشورشان آگاه هستند، توصیه می‌کنیم سلاح‌های خود را به سمت رژیم کی یف نشانه روند یا تسلیم نیرو‌های ما شوند. در صورت تسلیم، نگرش شایسته و انسانی نسبت به همه تضمین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری "تاس"، این سخنگو بار دیگر تاکید کرد که کمیته تحقیقات روسیه در حال بررسی همه موارد گلوله باران مناطق روسیه توسط شبه نظامیان اوکراینی و همچنین سایر اقدامات جنایتکارانه آن‌ها است.

زاخارووا تاکید کرد که تنها طی دو هفته گذشته، ۱۵ نظامی اوکراینی، از جمله پنج شبه نظامی از گردان ملی گرای آزوف، به گذراندن زندان که شامل ۱۵ سال تا ابد می‌شود، محکوم شده‌اند.

به تازگی روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: در حالی که کی‌یف اغلب آمار تلفات نیرو‌های خود را اعلام نمی‌کند، مقام‌ها و تحلیلگران غربی تخمین می‌زنند که بیش از ۱۵۰ هزار سرباز اوکراینی در جنگ با روسیه کشته یا زخمی شده‌اند و این رقم، علاوه بر ده‌ها هزار تلفات غیرنظامی این کشور است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین