کد خبر: ۸۵۶۹۰۷
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۱۰

بیانیه پایانی نشست سران آمریکا، ژاپن و کره جنوبی

سران کشور‌های آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در پایان نشست سه‌جانبه خود بیانیه‌ای مشترکی را صادر کردند.
بیانیه پایانی نشست سران آمریکا، ژاپن و کره جنوبی
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه مشترک این سه کشور در روز جمعه بر تعهد آن‌ها مبنی ارائه کمک به اوکراین، اعمال تحریم علیه روسیه و تسریع تلاش‌ها برای دورشدن از انرژی روسیه تاکید شده است.

در بخشی دیگر از بیانیه این سه کشور آمده است: ما تشکیل کارگروه سه‌جانبه جدیدی برای پیشبرد همکاری‌هایمان از جمله با جامعه بین‌المللی برای مقابله با تهدیدات سایبری و دورزدن سایبری تحریم‌های جمهوری دموکراتیک خلق کره را اعلام می‌کنیم.

سه کشور ادامه دادند: ژاپن، کره جنوبی و ایالات متحده همچنان به برقراری گفتگو‌ها با جمهوری دموکراتیک خلق کره بدون هیچ پیش‌شرطی متعهد هستند.

آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در این بیانیه مشترک همچنین بر اهمیت حفظ ثبات در تنگه تایوان تاکید کردند و خواستار حصول راه حلی صلح‌آمیز برای مشکلات مرتبط با این آب‌راه شدند.

در بخشی دیگری از بیانیه مشترک واشنگتن، توکیو و سئول آمده است: از این پس کشورهایمان متعهد می‌شوند تا همکاری نزدیکی با یکدیگر جهت راه‌اندازی سیستم هشداری برای ارتقای به اشتراک‌گذاری اطلاعات و هماهنگی سیاست‌ها در رابطه با اختلال‌های احتمالی در زنجیره تامین جهانی داشته باشند. این کار همچنین باعث خواهد شد تا آمادگی بهتری برای مواجه و غلبه بر زورگویی‌های اقتصادی داشته باشیم. ما به توسعه همکاری‌های سه‌جانبه و بردن جاه‌طلبی‌های مشترک‌مان به افق‌های جدید در حوزه‌های مختلف و در منطقه هند-آرام و ورای آن متعهد هستیم.

این سه کشور همچنین عنوان کردند که گفتگو‌های هند-آرام سه‌جانبه‌ای را به طور سالیانه راه‌اندازی خواهند کرد تا درخصوص رویکردهایشان در قبال این منطقه هماهنگی داشته باشند.

آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در این بیانیه متعهد شدند که نشست‌های سه‌جانبه‌شان در حوزه‌های مختلف را به طور سالیانه و مقرر برگزار کنند.

سه کشور همچنین وعده دادند تا برای هماهنگی جهت ارائه پاسخ به چالش‌های منطقه‌ای، تحریکات و تهدیدات علیه امنیت و منافع جمعی‌شان با یکدیگر رایزنی کنند

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین