کد خبر: ۸۵۷۱۱۹
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۴

دام زنده ایرانی به این کشور‌های عربی قاچاق می‌شود؟

به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان دام سبک متاسفانه آمار دقیقی از میزان قاچاق دام زنده‌ی ایرانی وجود ندارد، اما شنیده‌ها حاکی از آن است که روزانه حتی تا پنج هزار راس دام زنده از ایران قاچاق می‌شود.
دام زنده ایرانی به این کشور‌های عربی قاچاق می‌شود؟
آفتاب‌‌نیوز :

مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان دام سبک گفت: دام زنده‌ی ایران به عمان، کویت و عراق از مرز خشکی و دریا قاچاق می‌شود.

افشین صدر دادرس، درباره‌ی دلایل بالا بودن قیمت گوشت در بازار گفت: متاسفانه آمار دقیقی از میزان قاچاق دام زنده‌ی ایرانی وجود ندارد اما شنیده‌ها حاکی از آن است که روزانه حتی تا پنج هزار راس دام زنده از ایران قاچاق می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این آمار نه قابل تایید است نه قابل رد و باید بررسی درباره‌ی میزان قاچاق صورت گیرد، ادامه داد: قاچاقچیان به قیمت روز و به صورت نقدی دام زنده را خریداری می‌کنند و به صورت غیرقانونی خارج می‌کنند و طبیعی است ادامه‌ی این روند تهدیدی جدی برای بازار گوشت خواهد بود.

او در پاسخ به این سئوال که گرانی قیمت چه تاثیری بر میزان مصرف گوشت و شرایط این صنعت به جا گذاشته است، گفت: این وضعیت قابل پیش‌بینی بود و ما بارها نسبت به عواقب سیاست‌های اتخاذ شده هشدار دادیم اما متاسفانه روندی طی شد که سرانجامش جز گرانی چیزی دیگر نبود.

او با اشاره به رکود در این صنعت همزمان با کاهش مصرف گوشت در کشورگفت: ‌اگر به آمار تولید دام سبک مراجعه کنید، می‌بینید حجم تولید در کنار تعداد بره‌های متولد شده در سال 1402 کاهش یافته است. همزمان با این شرایط آمارها نشان می‌دهد کشتار دام در سال 99 و 1400 و 1401 با روال غیر منطقی افزیش یافته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین