کد خبر: ۸۵۷۳۱۰
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۰

بررسی طرح اصلاح قانون سربازی درباره معافیت تحصیلی مشمولان در کمیسیون امنیت ملی

یک نماینده مجلس از بررسی طرح اصلاح قانون سربازی توسط کمیسیون امنیت ملی خبر داد.
بررسی طرح اصلاح قانون سربازی درباره معافیت تحصیلی مشمولان در کمیسیون امنیت ملی
آفتاب‌‌نیوز :

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی طرح اصلاح قانون سربازی درباره معافیت تحصیلی مشمولان در این کمیسیون خبر داد.

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، در تشریح جلسه امروز این کمیسیون، اظهار داشت: در جلسه امروز، کمیسیون به بررسی یک لایحه و یک طرح پرداخت.

وی ادامه داد: در این جلسه لایحه «موافقتنامه همکاری در حوزه امنیت اطلاعات بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه» پس از بحث و تبادل نطر در کمیسیون تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: این موافقتنامه در سال 1399 بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه در 9 ماده به امضا رسیده و در قالب لایحه برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است. براساس این موافقتنامه، ایران و روسیه تقویت امنیت اطلاعات، مبارزه با جرائم مبتنی بر فناوری اطلاعات، ارائه کمک های فنی و فناورانه با هدف حفظ صلح، امنیت و ثبات بین المللی و چارچوب مقررات داخلی و مبتنی بر هنجارهای حقوق بین الملل همکاری خواهند کرد.

عمویی در پایان گفت: در ادامه جلسه امروز طرح اصلاح ماده 35 قانون خدمت وظیفه عمومی درباره معافیت تحصیلی مشمولان سربازی که به کمیسیون ارجاع شده، مورد بررسی اولیه قرار گرفت. بررسی این ماده اصلاحی در کمیسیون ادامه خواهد داشت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین