کد خبر: ۸۵۷۳۲۶
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۱

مالیات ۴۰ درصدی بر یک محصول استراتژیک در هندوستان

تورم هند به دلیل افزایش هزینه‌های مواد غذایی به بالاترین حد خود در ۱۵ ماه گذشته رسیده است.
مالیات ۴۰ درصدی بر یک محصول استراتژیک در هندوستان
آفتاب‌‌نیوز :

هند در حالی که نخست‌وزیر - نارندرا مودی - تلاش‌ها برای مهار تورم پیش از انتخابات را تشدید می‌کند، مالیات 40 درصدی بر صادرات پیاز اعمال کرد.

بر اساس اطلاعیه وزارت دارایی هند در روز شنبه، مالیات صادرات بلافاصله اعمال می‌شود و تا پایان سال ادامه خواهد داشت. انتظار می‌رود این اقدام دسترسی داخلی به سبزیجات را بهبود ببخشد.

تورم هند به بالاترین حد خود در 15 ماه گذشته رسیده و این امر ضرورت اتخاذ تدابیری از سوی دولت برای مهار افزایش قیمت مواد غذایی را دوچندان کرده است. مودی در یک سخنرانی عمومی در 15 اوت قول داد در حالی که آماده بازگشت به قدرت برای سومین دوره در انتخابات ملی سال آینده است، با تورم مبارزه خواهد کرد.

پیاز، به اندازه ادویه در آشپزی هندی مهم است و در کانون سیاست‌های ملی این کشور در حوزه کشاورزی قرار دارد. این محصول و قیمت آن حتی در گذشته مقصر سرنگونی دولت‌ها بوده و می‌تواند ناردندرا مودی - نخست‌وزیر کنونی هندوستان - را نیز در تنگنا قرار دهد.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط وزارت غذا، قیمت خرده‌فروشی پیاز در روز جمعه در دهلی 35 روپیه (42 سنت) در هر کیلوگرم بود که نسبت به اول ژانویه حدود 17 درصد افزایش داشته است. میانگین قیمت ملی این محصول، 30.5 روپیه بود.

دولت قبلاً اقداماتی را برای مهار افزایش قیمت مواد غذایی انجام داده است. پیش از این، پس از ممنوعیت صادرات گندم در سال 2022، دولت ماه گذشته صادرات برخی از انواع برنج را محدود کرد و در حال بررسی لغو 40 درصد مالیات واردات گندم برای کاهش قیمت داخلی است.

منبع:اکوایران

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین