کد خبر: ۸۵۷۳۵۸
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۴

آزمایش موشک‌های کروز روی ناو با نظارت رهبر کره شمالی

خبرگزاری مرکزی کره شمالی بامداد دوشنبه گزارش داد که آزمایش موشک‌های کروز راهبردی روی یک ناو جنگی نیروی دریایی با حضور و نظارت کیم جونگ اون با موفقیت انجام شد.
آزمایش موشک‌های کروز روی ناو با نظارت رهبر کره شمالی
آفتاب‌‌نیوز :

این خبرگزاری افزود که هدف از این آزمایش بررسی «عملکرد رزمی ناو جنگی مذکور و سامانه موشکی آن» بود.

همچنین بهبود عملکرد ملوانان این ناو در انجام «ماموریت تهاجمی در جنگ واقعی» از دیگر اهداف این آزمایش بود.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد: این ناو به سرعت و بدون هیچ خطایی هدف را مورد اصابت قرار داد.

این در حالی است که سرویس اطلاعاتی کره جنوبی اخیرا در گزارشی به پارلمان این کشور مدعی شد کره شمالی برای دور جدیدی از آزمایش‌های تسلیحاتی مانند موشک‌های دوربرد و پرتاب ماهواره جاسوسی آماده می‌شود.

یو سانگ بوم یکی از نمایندگان مجلس کره جنوبی که در جلسه توجیهی مزبور شرکت داشت، گفت سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی NIS در یک جلسه توجیهی غیرعلنی به قانونگزاران این کشور اطلاع داده است کره شمالی برای مرحله بعدی آزمایش‌های هسته‌ای آماده می‌شود.

سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی همچنین گفت انتظار می‌رود کیم جونگ اون در پاسخ به رزمایش‌های نظامی سالانه آمریکا-کره جنوبی که هفته آینده آغاز می‌شود و نیز نشست سه جانبه آمریکا-کره جنوبی-ژاپن در کمپ دیوید در ایالات متحده از جمعه آزمایش‌های تسلیحاتی خود را از سر بگیرد.

این نهاد اطلاعاتی مدعی شده ممکن است کره شمالی در شهریورماه سعی کند یک ماهواره جاسوسی را به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس این کشور (۱۸ شهریور) پرتاب کند.

سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی گزارش داد کره شمالی در حال آزمایش موتوری برای موشک مورد استفاده برای پرتاب و استفاده از آن است و همچنین ادعا کرد پیونگ یانگ یک آنتن زمینی اضافی برای دریافت داده‌های ماهواره‌ای نصب کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین