کد خبر: ۸۵۷۴۲۵
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴
کارشناس مسئول شبکه بهداشت دیر:

زائران حسینی توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند

کارشناس مسئول واحد آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: موکب داران و زائرین در ایام اربعین به توصیه‌های بهداشتی توجه کنند.
زائران حسینی توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند
آفتاب‌‌نیوز :

سیده زینب حسینی در نشست آموزشی و هماهنگی پیاده‌روی اربعین حسینی در شهرستان دیر اظهارکرد: زائران اربعین حسینی در مسیر پیاده‌روی خود باید بسیاری از مراقبت‌های بهداشتی را برای جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌ها رعایت کنند.

وی افزود: افرادی که مسئولیت اداره موکب‌ها را در پیاده‌روی اربعین حسینی بر عهده دارند می‌توانند با رعایت موارد بهداشتی شرایط بهتری را برای زائرین فراهم کنند.

حسینی از گرمای هوا به‌عنوان چالش اصلی در اربعین امسال یاد کرد و یادآورشد: امسال دمای هوا نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده و همین عامل تهدیدی برای سلامت زوار است و می‌تواند آمار گرمازدگی را افزایش دهد.

کارشناس مسئول واحد آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با بیان اینکه آموزش‌های بهداشتی لازم برای حفظ سلامت زوار به موکب داران ارائه شده است، گفت: خود مراقبتی و توجه به توصیه‌های بهداشتی در خصوص گرمازدگی، آسیب پاها، آفتاب‌سوختگی، عرق‌سوز شدن و همچنین رعایت اصول بهداشتی از قبیل سلامت آب و غذا از جمله مواردی است که مورد تاکید است.

حسینی اضافه کرد: رعایت نکات بهداشتی هنگام تهیه و توزیع مواد غذایی، استفاده از ماسک و کمک‌های اولیه و نحوه احیا قلبی تنفسی به موکب داران شهرستان دیر آموزش داده شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین