کد خبر: ۸۵۷۴۷۲
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۵
مردم می‌خواهند آثار فعالیت‌های دولت را در سفره شان ببینند

انتقاد مکارم شیرازی از دولت در حضور رئیسی: تورم، گرانی و مشکل مسکن، دغدغه اصلی مردم است

آیت الله مکارم شیرازی گفت: دولت باید به وعده‌ای که در زمینۀ ساخت مسکن داده، عمل کند که اگر این وعده‌ها به سرانجام برسد، بسیاری از مشکلات حوزۀ مسکن حل خواهد شد.
انتقاد مکارم شیرازی از دولت در حضور رئیسی: تورم، گرانی و مشکل مسکن، دغدغه اصلی مردم است
آفتاب‌‌نیوز :

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با رئیس جمهور با تسلیت ایام عزاداری ماه محرم و صفر، ایجاد امید در جامعه را سبب پیشرفت دانسته و خطاب به رئیس جمهور گفتند: اینکه شما در تمام مسائل، با امید و اتکال به خداوند صحبت می‌کنید، نکتۀ ارزنده‌ای است.

به گزارش دفتر این مرجع تقلید، وی تورم و معیشت را از دغدغه‌های اصلی مردم بیان کرده و ادامه داد: مردم می‌خواهند آثار فعالیت‌های دولت را در سفره شان ببینند.

مکارم شیرازی قیمت‌های ناپایدار کالاها، وابستگی به دلار و بی انصافی برخی از کسبه را از جمله عوامل گرانی برشمرده و تأکید کرد: باید وابستگی قیمت‌ها به دلار را از بین برد و هر چه اتکاء به دلار کمتر شود، آثار آن بر سفره مردم نمایان و سبب رضایت می‌شود.

این مرجع تقلید به مشکل مسکن اشاره کرده و گفت: مسألۀ قیمت مسکن و اجاره بهای آن به مشکل بغرنجی تبدیل شده و افزایش چند برابری پیدا کرده است که دولت باید برای آن تدبیری بیندیشد. دولت باید به وعده‌ای که در زمینۀ ساخت مسکن داده، عمل کند که اگر این وعده‌ها به سرانجام برسد، بسیاری از مشکلات حوزۀ مسکن حل خواهد شد.

وی در ادامه به مسألۀ حجاب پرداخته و تأکید کرد: باید آنچه مربوط به فرهنگ اسلام است، در کشور رعایت شود.  با وجود تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی در کشور، مردم پایبند به دین، اصل نظام و کشور هستند لذا باید در جهت حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی آنان تلاش و کوشش نمود.

منبع: شفقنا
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین