کد خبر: ۸۵۷۵۰۶
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۲

ترکیه دیپلمات‌های هلند و دانمارک را احضار کرد

معاون سفیر هلند و کاردار سفارت دانمارک در آنکارا در رابطه با آتش‌زدن نسخه‌ای از قرآن کریم به وزارت امور خارجه ترکیه احضار شدند.
ترکیه دیپلمات‌های هلند و دانمارک را احضار کرد
آفتاب‌‌نیوز :

وزارت خارجه ترکیه امروز دوشنبه کاردار سفارت دانمارک و معاون سفیر هلند در آنکارا را به دلیل هتک حرمت به قرآن کریم در این ۲ کشور اروپایی احضار کرد.

به گزارش آناتولی، ظهر دوشنبه گذشته، بار دیگر گروهی با تجمع در مقابل سفارت عراق در کپنهاگ، اقدام به هتک حرمت قرآن کریم کردند.

جمعه گذشته نیز گروه افراطی «ملی‌گرایان دانمارکی» اقدام به آتش زدن نسخه‌ای از قرآن کریم در برابر سفارت عراق در کپنهاگ، پایتخت دانمارک کردند.

این گروه افراطی دانمارکی با برافراشتن بنرهایی علیه اسلام و سر دادن شعارهایی اهانت‌بار، اقدام به انداختن قرآن کریم و پرچم عراق روی زمین کرده و به آن اهانت کردند.

یک فعال راست افراطی هلندی نیز روز جمعه در جریان تظاهراتی مقابل سفارت ترکیه در لاهه، به یک نسخه از قرآن کریم اهانت کرد و خشم شرکت‌کنندگان در تظاهرات متقابل را برانگیخت.

اقدامات مشابه هتک حرمت قرآن اخیراً در چندین کشور اروپایی اتفاق افتاده است، در اواخر ماه ژوئیه، دو مرد علاوه بر حوادث مشابه امسال در دانمارک، یک جلد قرآن را در مقابل پارلمان سوئد به آتش کشیدند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین