کد خبر: ۸۵۷۶۰۵
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۱

بازار رمز ارز/ چه در انتظار دارندگان بیت‌کوین است؟

داده‌ها نشان می‌دهد، به تازگی نرخ بهره باز بیت‌کوین افزایش یافته، نشانه‌ای از اینکه ممکن است حرکت خشونت‌آمیز دیگری برای این دارایی در راه باشد.
بازار رمز ارز/ چه در انتظار دارندگان بیت‌کوین است؟
آفتاب‌‌نیوز :

مدیر انجمن کریپتوکوانت هلند نشان داد که معیار‌های مشتق کنونی بیت‌کوین با معیار‌هایی قبل از سقوط اخیر قابل مقایسه است و عمدتا دو شاخص بهره باز و نرخ سرمایه وجود دارد که اولی تعداد کل موقعیت‌های بیت‌کوین را در پلتفرم‌های مشتق اندازه‌گیری می‌کند.

به گزارش کوین، هنگامی که ارزش این معیار افزایش می‌یابد، سرمایه‌گذاران در حال باز کردن موقعیت‌های جدید در بازار هستند؛ به طور کلی، چنین روندی منجر به نوسانات بالاتر برای ارز دیجیتال می‌شود، زیرا کل اهرم در بازار نیز با افزایش شاخص افزایش می‌یابد.

از سوی دیگر، کاهش در نرخ بهره باز نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران یا در حال بستن موقعیت‌های خود و یا در حال نقد کردن آن‌ها هستند. به طور طبیعی، این مورد می‌تواند به ثبات قیمت دارایی منجر شود.

با کاهش قیمت در پیش از سقوط، بهره باز افزایش یافت. هنگامی که سقوط رخ داد، نرخ بهره باز کاهش یافت، زیرا بسیاری از موقعیت‌ها منحل شدند. این کاهش در متریک شدیدترین کاهش مشاهده شده حدود یک سال و نیم گذشته بود.

نقدینگی‌های سنگین نشان می‌دهد که سود‌های طولانی در بازار انباشته شده است و در واقع، نرخ تامین مالی، این مورد را تایید می‌کند. این اندیکاتور کارمزد دوره‌ای که معامله‌گران در مبادلات مشتقه به یکدیگر پرداخت می‌کنند را ردیابی می‌کند.

هنگامی که این معیار دارای ارزش مثبت شود، به این معنی است که دارندگان بلند مدت به دارندگان کوتاه مدت پول می‌پردازند و از این رو، اکثر موقعیت‌ها، موقعیت‌های طولانی مدت هستند. بر اساس نمودار مربوط به این موضوع، مقدار اندیکاتور در زمان پیشروی به سمت سقوط، مثبت بوده است با این حال، وضعیت اکنون تغییر کرده، زیرا نرخ تامین مالی یا شاخص فاندینگ منفی شده است.

نرخ بهره باز در چند روز گذشته صعود کرده، زیرا به میزان کمی از پایین‌ترین حد خود بهبود یافته است با این حال، واضح است که با این افزایش، نرخ تامین مالی فقط منفی شده است که بیان می‌کند موقعیت‌های جدید در حال باز شدن، موقعیت‌های کوتاه مدت هستند.

طی سقوط چند روز پیش، بهره باز بالا به دلیل وقوع یک رویداد انحلال خشونت‌آمیز، نوسانات بازار را تقویت کرد. از آنجایی که بهره باز بار دیگر به مقادیر نسبتا بالایی رسیده، ممکن است یک رویداد مشابه دوباره رخ دهد. البته تفاوت این است که نرخ‌های تامین مالی این بار منفی است که نشان می‌دهد، شورت‌ها ممکن است کسانی باشند که این بار در نوسانات گرفتار می‌شوند، اما آیا بیت‌کوین از دو روز پیش برای حرکت معکوس آماده شده است؟

با این حال، باید توجه داشت که سود باز در حال حاضر در مقادیر بسیار کمتری نسبت به قبل از سقوط است، بنابراین اگر حرکتی از شرایط بازار مشتقه بیش از حد گرم فعلی ناشی شود، ممکن است آنقدر‌ها هم انفجاری نباشد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال در حال حاضر ۱.۰۵ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۷۰ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۸.۲۲ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۲۳ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸.۸۹ میلیارد دلار است که ۳۱.۲۶ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱.۹۹ میلیارد دلار است که ۶.۸۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۷.۶۴ میلیارد دلار است که ۹۵.۶۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارز‌های دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۰۷ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۶ هزار و ۳۰.۲۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۳۰ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۶۶۲.۳۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۷۳ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۰.۹۹۹۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۹ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۰۹.۹۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۸۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۲.۴۸ درصد کاهش

۵- ریپل

قیمت: ۰.۵۲۰۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۲۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱۷.۳۱ درصد کاهش

۶- یو اس دی کوین

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۷ - دوج کوین

قیمت: ۰.۰۶۲۵۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۱.۹۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۶.۰۰ درصد کاهش

۸- کاردانو

قیمت: ۰.۲۶۱۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۲۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۵۵ درصد کاهش

۹- سولانا

قیمت: ۲۱.۰۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۸۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۶۳ درصد کاهش

۱۰ - پولکا دوت

قیمت: ۴.۴۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۶۴ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۹۷ درصد کاهش

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین