کد خبر: ۸۵۷۶۲۳
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۸

آخرین وضعیت یک طرح مخفیانه برای ۸۵ میلیون ایرانی

لایحه عفاف و حجاب درحال‌حاضر در کمیسیون مربوطه درحال نهایی شدن است و درحال هماهنگی با قوه‌قضائیه و پس از هماهنگی در سامانه بارگذاری می‌شود.
آخرین وضعیت یک طرح مخفیانه برای ۸۵ میلیون ایرانی
آفتاب‌‌نیوز :

یک منبع آگاه در گفتگو با «فرهیختگان» درباره وضعیت لایحه حجاب و عفاف گفت: لایحه عفاف و حجاب درحال‌حاضر در کمیسیون مربوطه درحال نهایی شدن است و درحال هماهنگی با قوه‌قضائیه و پس از هماهنگی در سامانه بارگذاری می‌شود.

پس از این در صحن علنی مجلس می‌آید و در صحن علنی درمورد زمان آزمایشی آن رای‌گیری می‌شود. رئیس مجلس هم پیرو آن به شورای نگهبان نامه خواهد زد؛ بنابراین باید درباره لایحه در صحن علنی درباره اجرای آزمایشی آن مثلا ۵ یا ۷ سال رای‌گیری شود. این پروسه هنوز طی نشده و به شورای نگهبان هم ارسال نشده است. تغییرات لایحه بسیار زیاد و اختلاف‌نظرات هم در رابطه با لایحه حجاب و عفاف بسیار جدی است.

همچنین این‌گونه نیست که هیچ چالش جدی‌ای نداشته باشد، پر از چالش است و اختلاف نظرات میان قوه و کمیسیون و میان نمایندگان زیاد است. همچنان جریمه‌ها درخصوص لایحه پابرجاست، اما مساله این است که مثلا میزان جریمه چقدر باشد یا جریمه دست قوه باشد؟ دست پلیس باشد؟ اختیارات پلیس چقدر باشد؟ آیا توانایی بازداشت دارد یا ندارد؟ مسائل اینجاست.

پیگیری‌ها از شورای نگهبان حاکی از این است که لایحه حجاب و عفاف حتی به تصویب کمیسیون نیز نرسیده و طبق فرآیند قانونی هم چیزی تا به این لحظه در دست شورای نگهبان نیست. هادی طحان‌نظیف درگفت‌وگو با «فرهیختگان» نیز در رد ارسال لایحه حجاب و عفاف به شورای نگهبان گفت: فرآیند رسیدگی لایحه حجاب و عفاف در کمیسیون‌های مجلس هنوز به اتمام نرسیده و در صحن نیز رای‌گیری نشده است؛ لذا ما هنوز چیزی را دریافت نکرده‌ایم که بخواهیم اصلا بررسی کنیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین